iletişim
DÜĞMELİ EVLER-TOROSLAR

DÜĞMELİ EVLER-TOROSLAR

Kısa Açıklama:

Gezilecek Yer : ORMANA KÖYÜ-EYNİF OVASI-YILKI ATLARI-İPEKYOLU-İBRADI-SARIHANCILAR-AKSEKİ-ALTINBEŞİK-BEYŞEHİR

Hareket Tarihleri :

Geceleme / Konaklama : 3GÜN-2GECE BUTİK OTEL

Kalkış Noktaları : İZMİR

Ulaşım : OTOBÜS
Kişi Başı Fiyatı
0.00
3GÜN-2GECE
Sosyal Medyada Paylaşın...
Tur Programını Yazdır
En Uygun Fiyat İçin Turunuzu Hesaplayın
Kalkış Tarihi Kişi Sayısı 1. Çocuk Yaşı 2. Çocuk Yaşı  
0.00
'dan başlayan
fiyatlar
Turunuza özel fiyatlar için yukarıda istenilen bilgileri girerek arama yapın.

Gün:İZMİR-DENİZLİ-ISPARTA-KARACAÖREN

Saat 18.00-19:00 arası İzmir’den çeşitli noktalardan konuklarımızı aldıktan sonra hareket ediyoruz. Aydın, Denizli, Korkuteli yolunu izleyerek, gerekli molaların ardından sabah saatlerinde Antalya’ya ulaşıyoruz.

Gün:İBRADI-ORMANA KÖYÜ-EYNİF OVASI-TOL HAN-YILKI ATLARI

Sabah saatlerinde Karacaören Barajı kıyısındaki tesisimizde kahvaltı molası alıyoruz. Daha sonra Manavgat'ta sahil şeridinden ayrılıyor ve Toroslar'a uzanan muhteşem orman manzarası eşliğinde İbradı ilçesine bağlı Ormana Köyü'ne ulaşıyoruz. Ormana’da öğle yemeğimizi alarak valizlerimizi odalarımıza bırakıyor ve koruma altına alınan Düğmeli Evleri ile meşhur köyü kısmen yürüyerek gezmeye başlıyoruz... Köyün genel manzarasına hakim Onas Tepesi’nden Ormana'yı panaromik olarak izledikten sonra, 90.000 dönümlük Eynif Ovası'na hareket ediyoruz. Eynif Ovası, Osmanlıdan kalma Yılkı Atları’na ve İpekyolu güzergahı üzerinde Tol Han Kervansarayı'na ev sahipliği yapıyor. Akşam otele dönüş yolunda arzu eden misafirlerimizle küçük ve zorluk derecesi yüksek olmayan bir yürüyüş yapıyoruz. Akşam yemeğimizi otelimizde alıyoruz ve şık lokanta bahçesinde kahvelerimizi içerek sakin gecenin tadını çıkartıyoruz… Geceleme Ormana Butik Otel'de.

Gün:İBRADI-ALTINBEŞİK MİLLİ PARKI ve MAĞARASI-SARIHACILAR-ARAP ASTIK-AKSEKİ

Ormana'nın huzurlu ortamında 1000 metre rakımın verdiği bol oksijeni içimize sindirerek, otelde alacağımız keyifli bir kahvaltı sonrasında, Altınbeşik Milli Parkı’nı geziyoruz. İlk kez 1966 yılında Dr.Temuçin Aygen tarafından keşfedilen ve bir kaç katlı olan Altınbeşik - Düdensuyu Mağarası, yeraltından Beyşehir Gölü ile bağlantılıdır. Mağaraya 200 m uzunlukta bir yeraltı gölü üzerinden botla yaklaşık 300mt. kadar içeri girilebilmektedir. İçinde sayısız göller bulunan bu yeraltı sistemi, halen yurdumuzun bilinen en büyük mağarasıdır. Arzu eden misafirlerimizle, (mevsim koşullarına bağlı olarak) şişme botlarla mağaranın iç kısmını keşfe çıkıyoruz. Mağara, içindeki sarkıtlar, dikitler, traverten gölleri ve benzeri oluşumlar çarpıcıdır. Sonrasında, çay, kahve molamızı Ürünlü Köyü'nde vererek burada bölgedeki tek 4 katlı düğmeli evi görüyoruz. Sonrasında İbradı Kasabası'na geçip bu şirin kasabanın sokaklarında, 1100 yıllık Arap Astık isimli kestane ağacını görerek öğle yemeğimizi de burada alıyoruz. Öğleden sonra Akseki’nin Sarıhacılar Köyü'ne gidiyoruz. 800 yıllık ahşap kaplama camisi ve tarihi Osmanlı Kervan Yolu’nu görüp Sarıhacılar Köyü'nden sonra Akseki merkezde Etnoğrafya Müzesi’ne dönüştürülmüş olan tarihi büyük bir konağı ziyaret ediyoruz. Akşamüzeri otelimize geri dönüyoruz. Konaklama Ormana Butik Otel'de.

Gün:İBRADI-BEYŞEHİR-EFLATUNPINAR-BEYŞEHİR GÖLÜ-İZMİR

Sabah kahvaltısının ardından otelimizden ayrılıp; Beyşehir’e hareket ediyoruz. Beylikler döneminin seçkin eseri Beyşehir Eşrefoğlu Camisi'nin gezilmesi. Cami Anadolu'daki ahşap direkli camilerin en büyüğü ve orjinal olanıdır. Cami 1296-1299 yılları arasında yapılmıştır. Beyşehir Gölü kenarında serbest zaman. Daha sonra, Eflatunpınar Hitit Su Anıtı'nın görülmesi. Öğleden sonra İzmir’e doğru hareket ediyoruz. Yoldaki gerekli molaların ardından güzel şehrimize ulaşıp, başka bir MAVİ TOUR organizasyonunda buluşmak ümidi ile ayrılıyoruz.

Fiyata Dahil Olan Servisler
 • Otobüsle ulaşım ve tüm turlar
 • 2 gece Düğmeli Evler Butik Otel konaklama
 • Otelde alınan kahvaltılar ve akşam yemekleri
 • Seyahat sigortası
 • Rehberlik hizmeti
 • Otobüs ikramları(Çay, kahve, su…)
Fiyata Dahil Olmayan Servisler
 • Öğle yemekleri
 • Müze, Ören yeri ve Milli Parka Girişleri
 • Altınbeşik Mağarası Minibüs Ücreti

Hareket Tarihi ve Saatleri

Kalkış Noktaları : İZMİR

 • Otellerden hareket saatlerini rehber belirleyecektir ve iklim koşullarına göre programda değişiklik yapabilir.
 • Çocuk fiyatları, iki yetişkin yanında konaklamak kaydıyla geçerlidir.
 • Turumuzun gerçekleşebilmesi için en az 35 kişinin katılımına ihtiyaç vardır. Gerekli çoğunluk sağlanamadığı Takdirde Mavi Tour yukarıda belirtilen programı iptal etme hakkına sahiptir. Bu durumda para iadesi yapılacaktır.
 • İptal ve iade şartları 29236 sayılı Paket Tur Sözleşmeleri Yönetmeliği doğrultusunda düzenlenecek sözleşme ile belirlenir.

Tur Hakkında Düşünceleriniz

Ad Soyad
Mesajınız
(En çok 500 karakter)

karakter kaldıTur Arama
Tarih:
 
Kategori:

Tur Takvimi