İTALYA Tur Programı

ERKEN REZERVASYON FIRSATINI KAÇIRMAYIN !

Gümülcine-Selanik-Yanya-Bari-Pompei-Napoli-Roma-Vatikan-Floransa-Pisa-Bologna-Venedik-Zagreb-Belgrad-Sofya

POMPEİ ANTİK KENTİ & BOLOGNA FARKI İLE

PİSA TURU DAHİL EKSTRA TUR YOK !

BLED GÖLÜ & MURANO ADASI FARKI İLE

GEMİ BİLETİ DAHİL

1.Tur:05-13 Nisan 2.Tur:28 Nisan-06 Mayıs 3.Tur:31 Mayıs-08 Haziran(Ramazan Bayramı)

4.Tur:14-22 Haziran 5.Tur:19-27 Temmuz 6.Tur:09-17 Ağustos(Kurban Bayramı)

7.Tur:23-31 Ağustos 8.Tur:19-27 Eylül 9.Tur:11-19 Ekim

8 Gece // 9 Gün

Gün:İZMİR-SELANİK

Akşam 17:00'da Üçkuyular Meydan Pamukkale Yazıhaneler önü,17:10’da Susuz Dede Durak, 17:20’de Üçyol Yazıhaneler İşbankası, 17:45’te Bornova Ege Üniversitesi Hastanesi önü, 18:00’da Karşıyaka Anıt, 18:10’da Girne Yunuslar Mavikule, 18:20’de Bostanlı İskelesi önü, 18:30’da Mavi Bahçe Alışveriş Merkezi, 21:00’de Balıkesir’den misafirlerimizi aldıktan sonra yolculuğumuza başlıyoruz. Ayvalık, Çanakkale, Keşan yolu üzerinden İpsala sınır kapısına ulaşıyoruz.

Gün:GÜMÜLCİNE-SELANİK-GEMİ

Sabah saatlerinde, Türk sınır kapısındaki pasaport ve gümrük işlemlerinden sonra, Meriç Nehri’ni geçerek Yunanistan Kipi Sınır Kapısı’ndaki pasaport ve gümrük işlemlerimizin ardından, Egnatia Odos Otoban yolunu takip ederek Gümülcine’ye ulaşıyoruz. Sabah kahvaltımızı uygun bir tesiste aldıktan sonra, kısa ve keyifli bir yolculuk sonrasında Selanik’e doğru yola çıkıyoruz. Selanik’e varışımıza müteakip panoramik şehir turumuza başlıyoruz. Yapacağımız panoramik şehir gezimizde, Kordon, Beyaz Kule, Döner Kule, Fuar, Selanik Kalesi, Osmanlı ve Bizans eserlerini görüyoruz. Yunanistan’ın en büyük Kilisesi olan Aya Dimitros Kilisesi ve şu an Türk Konsolosluğu’nun da bahçesinde bulunduğu, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün Evini ziyaret ettikten sonra, Ali Paşa’nın şehri olarak da bilinen Yanya şehrine gidiyoruz. Yanya, Yunanistan coğrafyası içinde bulunan ve en uzun Osmanlı hükümdarlığında kalan şehirlerden de biri. Bir zamanlar Yunanistan’ın en büyük şehriymiş Yanya. Yanya tarihi merkez turumuzda; Bizans Kalesi, Saat Kulesi, Aslan Paşa Camii, Fethiye Camii, Ali Paşa Sarayı’nı görüyoruz. Ziyaretlerimizi tamamladıktan sonra, İtalya’ya gitmek üzere limana gidiyoruz ve gemi yolculuğumuza başlıyoruz. Geceleme gemide.

Gün:BARİ-NAPOLİ-POMPEİ-ROMA

Sabah saatlerinde, Güney İtalya’nın en gelişmiş şehri olan Bari’ye ulaşıyoruz. İtalo-Greco ve Norman kültürünün izlerini taşıyan gezginlerin son dönemlerde keşif listesinin başına yazdıkları önemli bir liman şehri, Limandan ayrılıyor ve Pompei Antik Kentine hareket ediyoruz. M.S.79’da Vezüv Yanardağ’ının patlaması sonucu yeryüzünden silinen ancak 1820'li yıllarda İtalyan arkeolog, Giuseppe Fiorelli'nin sistemli kazılarıyla gün yüzüne çıkartılmış Pompei Antik Kentinde Kültür Turumuzu geçekleştirmek üzere, Napoli yakınlarındaki Pompei Antik Kentine ulaşıyoruz. Profesyonel Tur Rehberi eşliğinde gerçekleştireceğimiz kapsamlı kültür turu sonrasında önerimiz; İtalyan rivierasının en leziz organik ürünleriyle hazırlanan "Pasta al pomodoro"(Domatesli Makarna Parmigiano peyniri ile) ve Odun ateşinde, taş fırında özenle pişirilen Napoli Pizza'nın tadına bakmanız. İtalya'nın egzotik liman kentlerinden biri olan Napoli ‘ye Pompei Antik kenti ziyaretimiz sonrasında ulaşacağız. Napoli'de şehir turumuzda, Galleria Umberto Primo (Birinci Umberto Galeriyası), CastelNuovo (Yeni Kale), Piazzadi Plepscito (Plepscito Meydanı), San Carlo Tiyatrosu göreceğimiz yerler arasında. Napoli İtalya'nın kural tanımayan çocuğu olarak tanımlanıyor olsa da İtalya'nın karakteristik özelliklerini sergileyen en önemli ve romantik şehirlerinden birisi. Napoli'de gerçekleştireceğimiz serbest zaman sonrasında Roma'ya doğru yola çıkıyoruz. Geceleme Roma'daki otelimizde.

Gün:ROMA-VATİKAN-ROMA

Sabah kahvaltısını otelimizde aldıktan sonra, Roma şehri turumuza başlıyoruz. İmparatorluk döneminde "CaputMundi" (Dünya'nın Başkenti) olarak anılan şehir, unutulmaz olmasının yanı sıra birçok önemli kültürel eseri de tarihi merkez içerisinde ziyaretçilerine sunan bir açık hava müzesi niteliğindedir. Roma Şehir merkezinde göreceğimiz yerler; Costantino Zafer Takı, Colosseo, İmparatorlar Caddesi, Roma ve Traino Forumları, Vittoriano Anıtı, Venezia Meydanı, Corso Caddesi, Aşk çeşmesi, İspanyol Merdivenleri, AlbertoSordiGaleriyası, Colonna ve Monte Cilerio Meydanı, Panteon Tapınağı, Rotonda Meydanı, Navono Meydanı, Cassazione Palası, Sant'Angelo Kalesi. Şehir turumuz sonrasında Roma il sınırları içerisinde yer alan Hristiyanlık dininin Katolik mezhebinin yönetim merkezi, dünyanın en küçük ülkesi Vatikan'ı ziyaret ediyoruz. San Pietro Meydanı ve Rönesans dönemi sanatçılarının eserleri ile dekore edilmiş kutsal San Pietro Basilikası göreceğimiz yerler arasında. Sonrasında otelimize dönüyor ve dileyen misafirlerimiz ile ışıklar içinde bir Roma gecesi eğlencesi için otelden ayrılıyoruz. Geceleme Roma’daki otelimizde.

Gün:ROMA-FLORANSA-PİSA

Sabah kahvaltısını otelimizde aldıktan sonra rotamızı FirenzeFloransa'ya çeviriyoruz. Birbirini dik kesen dar sokakların geniş meydanlarla buluştuğu Rönesans Dönemi taş eserlerin ansızın karşımıza çıktığı muhteşem şehir Floransa adeta bir açık hava müzesi. Profesyonel tur rehberimiz eşliğinde gerçekleştireceğimiz kapsamlı kültür turumuzda Duomo-Katedral, Vaftizahne ve cennetin kapısı, Santa Croce Kilisesi, Piazza Della Signoria, Palazzo Vecchio, Uffizzi Galerisi, Arno Nehri üzerindeki Ponte Vecchio göreceğimiz yerler arasında. Floransa'da gerçekleştireceğimiz serbest zaman için önerimiz İtalya mutfağının eşsiz tatlarından birisi olan Fiorentina tarzında pişirilen etin tadına bakmanızı tavsiye ederiz. Öğle yemeği için vereceğimiz serbest zamanın ardından Pisa şehrine hareket ediyoruz. Piazzadei MiracoliMucizeler Meydanında yer alan yaklaşık 15.000 tonluk anıtsal - dinsel bir mimari örneği olan Pisa Kulesi, Vaftizhane ve Pisa Katedralini rehberimiz eşliğinde gezerek burada bir fotoğraf molası veriyoruz. (Piazza dei Miracoli) mucizeler meydanında gerçekleştireceğimiz serbest zaman içerisinde dileyen misafirlerimiz hediyelik alışverişlerini gerçekleştirebilirler. Sonrasında konaklamamızı gerçekleştireceğimiz otelimize hareket ediyoruz. Geceleme Floransa’daki otelimizde.

Gün:FLORANSA-BOLOGNA-VENEDİK

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası Bologna’ya hareket ediyoruz. Bologna şehir turumuzda, Bologna’nın merkezi olarak kabul edilen Piazza Maggiore (Büyük Meydan), meydanın hemen arkasında bulunan Nettuno Çeşmesi, Eski Borsa Binası, Avrupa’nın ilk üniversite binası, Quadrilatero (Eski pazar), Bologna’nın simgesi Garisenda ve Asinelli kuleleri görülecek yerler arasında. Bologna şehir turumuz sonrasında Venedik’e gitmek üzere yola çıkıyoruz ve öğle saatlerinde Venedik’e ulaşıyoruz. İtalya'nın Romantik şehri Venedik keşif rotamızda; Sırası ile birçok önemli olaya tanıklık eden Piazzadi San Marco-San Marco Meydanı, Palazzo Ducale-Dükler Sarayı ve Basilicadi San Marco- San Marco Bazilikası, Campan ile Maggiore-Çan Kulesi ve Torredell'orologio-Saat Kulesi, Pontedei Sospiri-Ahlar köprüsü ve Rialto Köprüsüde göreceğimiz yerler arasında. Gezi sonrası Venedik’te vereceğimiz serbest zaman içerisinde dileyen misafirlerimiz çeşitli deniz ürünlerinin tadına bakabilir ve dar kanallarda keyifli gondol turunu gerçekleştirebilir. Gondol turu sonrası ise öncesinde belirlemiş olduğumuz teknemiz ile Venedik sokaklarındaki dükkanları süsleyen Murano camlarının doğuş noktası olan Murano-Burano Adalarına doğru hareket ediyoruz. Sırası ile Murano ve Burano adası turlarımızı da gerçekleştirerek Venedik merkeze geri dönüyor ve otobüsümüz ile buluşarak konaklamamızı gerçekleştireceğimiz otelimize hareket ediyoruz. Geceleme Venedik’teki otelimizde.

Gün:VENEDİK-BLED-ZAGREB-BELGRAD

Otelde alacağımız kahvaltı sonrası Slovenya’nın incisi Bled Gölü’ne hareket ediyoruz. Burası, Slav halkının Avrupa’da ilk yerleştiği yerlerden biri, nitekim M.Ö. 800 yılına dek uzanan bir geçmişi bulunuyor. Gölün ortasında bulunan Assumption of Mary Pilgrimage Kilisesi, Avrupa’daki en eski ibadethanelerden biri sayılıyor. Bled aynı zamanda doğa yürüyüşleri, harika manzaralar ve farklı outdoor sporları gibi pek çok aktiviteyi de bünyesinde barındıran bir yer. Bled gezimizi tamamladıktan sonra, Serbest öğle yemeği molası sonrasında ise bu güzel şehri arkamıza bırakarak Hırvatista’nın başkenti Zagreb’e hareket ediyoruz. Hırvatistan sınırları içerisinde vereceğimiz molalarla birlikte Avrupa’ya bir açılış kapısı olarak yüzyıllar boyu kullanılmış olan çok önemli bir şehre sahip olan Sırbistan’a akşam saatlerinde giriş yapıyor ve Başkent şehri Belgrad’a ulaşıyoruz. Konaklama Belgrad’taki otelimizde.

Gün:BELGRAD-SOFYA

Sabah kahvaltımızı otelimizde aldıktan sonra Canlılığın ve hareketliliğin yeni sembolü Avrupa’nın en eski kentlerinden biri olan Belgrad şehir turumuza başlıyoruz. Türk döneminin muhteşem oyma tavanları ile süslü Eski Saray, Bin yıl anıtı, Sava Nehri'nin Tuna'ya katıldığı noktada Fatih Sultan Mehmed'in uğruna yaralandığı ama fethinin Kanuni Sultan Süleyman'a nasip olduğu, Osmanlı donanmasının ikmal merkezlerinden Belgrad Kalesi, Kale Meydanı, Taş Meydan, Askeri Müze, Şehit Ali Paşa'nın Türbesi, Bayraklı Camii görülecek yerler arasında. Burada vereceğimiz öğle yemeği molası sonrasında otobüsümüz ile buluşuyor ve Bulgaristan’a hareket ediyoruz. Konaklama Sofya’daki otelimizde.

Gün:SOFYA-İZMİR

Sabah kahvaltımızı otelimizde aldıktan sonra Bulgaristan’ın tarihi başkenti Sofya’yı geziyoruz. Doğu Avrupa’nın en önemli kentlerinden biri olarak hem kültürel hem de ticari anlamda büyük bir potansiyeli barındırıyor. 2500 yıllık bu güzel şehir, yaklaşık 500 yıl boyunca Osmanlı idaresi altında kalmıştır. Bu sürede pek çok eserin kazandırıldığı kent, tarihin daha erken dönemlerine ait pek çok zenginliğine sahip çıkıyor. St. Nedelya kilisesi, Rotonda Kilisesi, Rus Kilisesi, Aya Sofya Kilisesi, Aleksander Nevski Katedrali, Başbakanlık, Parlamento, Sofya Üniversitesi, NDK Ulusal Kültür Sarayı göreceğimiz yerler arasındadır. Şehir turumuzun ardından Sofya’yı terk ederek Plovdiv-Haskovo karayolu üzerinden ülkemize geri dönüş için yola çıkıyoruz. Pasaport ve gümrük işlemleri sonrası Edirne-Keşan Çanakkale Karayolu üzerinden gerekli molaları vererek İzmir’e varıyoruz. Başka bir MAVİ TOUR organizasyonunda buluşmak üzere ayrılıyoruz.

Kalkış Yerleri: İZMİR
PROGRAM
ÇIKIŞ TARİHLERİ VE FİYATLAR
DİĞER BİLGİLER
Fiyata Dahil Hizmetler
 • Lüx otobüsle ulaşım ve tüm turlar
 • 6 gece, 4* Otellerde konaklama,
 • 1 Gece Gemi de Pulmann Koltuk Konaklama
 • Yunanistan-İtalya gemi geçiş bileti
 • Otelde alınan kahvaltılar
 • Gümrük vergileri
 • Türkçe Rehberlik hizmeti
 • Zorunlu Seyahat Sigortası
 • Otobüs ikramları
 • Vapuretto Ücreti
 • Liman vergileri
 • ZTL Check Point Vergileri


Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler
 • Vize ücreti ve servis bedeli (120€)
 • Yurtdışı çıkış harcı bedeli (15₺)
 • Öğle-Akşam yemekleri ve tüm içecekler
 • Gemide alınan Sabah kahvaltısı
 • 70 yaş üzeri Sigorta farkı (15€)
 • Otelde yer alan mini bar ve ekstra harcamalar
 • Müze ve Ören yeri giriş ücretleri
 • Her türlü kişisel harcamalar
 • Gondol Turu (25€)
 • Roma Eğlence Gecesi
 • Murano-Burano Adası Tekne Ücreti (35€)
 • Otellere ödenen Şehir vergileri


Notlar
 • Rehberimiz Programını Tamamen Gerçekleştirmek Kaydı İle Programın Seyrinde Değişiklik Yapabilir.
 • Triple Odalarda Üçüncü Yatak Normal Yatak Konforunda Olmayabilir. Otel Duruma Göre Misafirlerimize Açılır-Kapanır Yatak ya da Çekyat Verebilir. LÜTFEN ÜÇÜNCÜ YATAK KARARINI SATIŞ ANINDA VERİNİZ. AKSİ TAKDİRDE OTELDE DEĞİŞİKLİK YAPILMAYACAKTIR.
 • İki Yaşını Doldurmuş Her Bireyin Otobüste Koltuk Alması Zorunludur. Otobüslü Turlarda 0-1,99 Yaş Çocuklardan Ücret Alınmaz. Eğer Çocuklar İçin Otobüste Koltuk İstenirse 02-06 Yaş Çocuk Fiyatı Uygulanır. 0-7 Yaş Çocuklar Ek Hizmet Bedeli Ödemez.
 • Koltuk Numaraları Rezervasyon Tarih Sırasına Göre Belirlenir. Turu Erken Satın Alan Misafirler Önde Oturmaya Hak Kazanırlar.
 • Ekstra Turlar, Kişi Sayısına Bağlı Olarak Hareket Eder. Ekstra Bir Turun Gerçekleşmemesi Halinde Misafirin Tazminat Hakkı Doğmaz. Bu Durumda Acentamızın Bir Sorumluluğu Yoktur. Ekstra Tur Fiyatları Değişebilir. Bu Durumda Misafirin Turu Satın Aldığı Tarih Değil, Turun Hareket Ettiği Tarih Dikkate Alınır. Tura Gidilen Dönemdeki Ekstra Tur Fiyatı Geçerli Olur. Misafir Bunu Kabul Ederek Turu Satın Almıştır.
 • Tur Programında Belirtilen Saatler, Normal Hava ve Yol Koşullarına Göre Hesaplanmış Olup, Olası Gecikmelerde, Acentamızın Sorumluluğu, Misafirin İse Tazminat Hakkı Yoktur.
 • Tur Konaklama Bölgelerinde ve Otellerinde Yoğunluğa Göre Aynı Standartlarda Olmak Kaydı İle Değişiklik Yapılabilir.
 • Tur Öncesi ya da Tur Esnasında Hava Muhalefeti Nedeniyle Yapılamayan Turlardan Acentamızın Sorumluluğu Yoktur. Uçaklı Turlarda Acentamız Yoğunluğa Bağlı Olarak ve Programı Aksatmamak Kaydıyla; Havalimanı, Havayolu Şirketi ve Uçuş Saati Değiştirme Hakkını Saklı Tutar.
 • Yurtdışı gezilerinde en az 6 ay süreli ve Yasal olarak geçerli pasaport olması mecburidir. Misafir pasaportlarının hasar görmemiş/yıpranmamış/yırtılmamış olması zorunludur. Kişilerin gidilecek ülkelere giriş için gerekli olan yasal yükümlülükleri yerine getirmeleri zorunludur. Geçerlilik tarihi geçmiş olan Pasaportlardan kaynaklı turun gerçekleşmemesi durumlarında Sorumluluk Misafirlerimize aittir.
 • Acentamız Yolcu ile konsolosluk arasında aracı konumundadır. Konsolosluk gerekli gördüğü durumlarda vize vermeme hakkına sahiptir, Yolcunun vize alamaması ile ilgili olarak Acentamızın hiç bir sorumluluğu yoktur. Acentamız sadece Aracı kurum görevini üstlenmektedir. Şahsi vize başvurularında Acentamızın herhangi bir yaptırımı ve sorumluluğu bulunmamaktadır. Tüketiciler bu şartları kabul ederek tura kayıt yaptırmışlardır.
 • Tura iştirak eden kişilerin, şahsi eşyaları, çantaları, valizleri kendi sorumluluğunda olup, unutulan/kaybolan/çalınan eşyalardan Acentamız sorumlu değildir. Unutulan eşyaların bulunma durumlarında Ülkeye ve/veya kişiye ulaştırılması sırasında yapılan masraflar eşya sahibine aittir.
 • 18 yaş altı reşit sayılmayan çocukların anne veya babalarından biri veya ikisi ile beraber tura katılmadığı durumlarda, tura katılım için gerekli olan Muvafakatnamelerin seyahat sırasında kişilerin yanında bulundurulması zorunludur. Kişilerin tura katılımlarındaki sağlık sorunları, hamilelik durumu, sürekli kullanımda bulundukları ilaçlar ile ilgili raporları yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.
 • Sınır kapı geçişlerinde alınması zorunlu olan Çıkış harç pulu Tur öncesinde ilgili bankalardan alınabileceği gibi Sınır Kapılarında rahatlıkla temin edilebilir.
 • Sınır kapılarında oluşacak olan yoğunluklardan dolayı yaşanabilecek zaman kayıplarından Acentamız sorumlu değildir. Seyahat edeceğiniz ülkedeki para birimine göre lütfen beraberinizde bu Ülkelere ait paralar bulundurunuz.
 • Bu Turun Hareketi İçin Minimum Katılımcı Sayısı 30 Olarak Öngörülmüştür. Yeterli Sayıda Çoğunluk Olmadığında Turu 3 Gün Önceden Haber Vermek Kaydı İle İptal Hakkı Acentamızda Saklıdır. Turun İptali Durumunda Acentamız İptalini Bizzat Bildirmek Zorundadır. Yasal Süreç Olduğundan Tazminat Hakkı Yoktur.
 • Ön Ödeme Tutarı Kayıt Tarihinde Rezervasyon Bedelinin Minimum % 30’dur. Turun Hareket Tarihinden 7 Gün Önce Kalan Tur Bedelinin Tamamlanması Gerekir. En Son Sirkü Bir Önceki Sirküyü Geçersiz Kılar.

İptal Şartları
SHINO TOUR Seyahat Acentesi Tic.Ltd. Şti.
Üçkuyular Mah. İnönü Cad.No.833 Da.4 Üçkuyular Karabağlar /İZMİR
02324041177


Bu çıktı 12.07.2024 22:34 tarihinde verilmiştir. SHINO TOUR Seyahat Acentesi Tic.Ltd. Şti. tur programında ve fiyatlarında değişiklik yapabilir. Lütfen rezervasyon anında yeniden kontrol ediniz.