ALPLER`den Prag`a Tur Programı

ALPLER'den PRAG'a

Romantizm ve Keyif yolu

Bavyera-Oberammergau-Linderhof Sarayı-Herrenchiemsee Sarayı-Hitler Yazlık Sarayı-Salzburg-Salzkammergut-Hallstadt Chesky Krumlov-Prag-Karlovy Vary-Dresden-Berlin

Alplerde Coaster deneyimi, Göllerde Tekne Turu, Mağara Ziyareti

Gün:İZMİR-MÜNİH-OBERAMMERGAU-ALPIN COASTER-LINDERHOF SARAYI

Sabah saat 06.00’da Adnan Menderes Havalimanı’nı dış hatlar terminalinde buluşup, bilet ve bagaj işlemlerinden sonra Sunexpress Havayolları’nın tarifeli seferi ile saat 08.45’te hareket ediyoruz. Saat 10:35’te Münih’e varış. Bizi bekleyen aracımıza yerleşip, Alpler’in eteğindeki romantik Kasaba Oberammergau’ya hareket. Dağlar arasında, çiçeklerle bezeli, duvarlarında resimler bulunan tarihi ve dik çatılı evlerle dolu hoş bir kasabadır, fotoğraf çekmek ve bir kafede oturmak doyulmaz olacaktır. Sonrasında, arzu eden misafirlerimiz ile kasabanın hemen üstündeki kışın kayakçılara ev sahipliği yapan Kolbensesselbahn’da Alpine Coaster deneyimi ile adrenalin duygusunu yaşayabilirler. Daha sonra buraya 20 dakika mesafede bulunan, eğer restorasyon çalışmaları bitmiş ise ziyaret imkanı bulabileceğimiz, Linderhof Sarayı turumuz var. Saray Kral 2. Ludwig’in şahsi ikametgahıdır. Misafir dahi kabul edilmeyen bu sarayda misafir odası da yoktur. Zaten biz de yatıya kalmayacağız. Sonrasında Münih’e geçip, akşam saatlerinde otelimize yerleşiyoruz. Konaklama Münih-ALMANYA’da otelimizde.

Gün:MÜNİH-CHIEMSEE GÖLÜ-HERRENCHIEMSEE SARAYI-HİTLER YAZLIK SARAYI-SALZBURG

Sabah kahvaltısının ardından otelimizden ayrılıp, Bavyera'nın en büyük gölü Chiemsee'ye gidiyoruz. Buradan arzu eden misafirlerimizle kısa bir tekne yolculuğu ile, bir ada üzerinde yine Bavyera Kralı II. Ludwig’in yaptırdığı, Versailles'den esinlenmiş bir saray olan Herrenchiemsee’yi gezmeye gidiyoruz. Sarayın muhteşemliği sizi büyüleyecek. Daha sonra Avusturya’ya hareket ediyoruz. Öncelikle Alplerin muhteşem manzaralarında ilerleyip Hitler’in yazlık sarayını görmeye, Obersalzberg’e gidiyoruz. Hitler’in sevgilisi Eva Braun ile siyasetten uzak kaldığı bu yerde “Kavgam” (Mein Kampf) kitabını bitirdi. Buradaki Dökümantasyon Merkezini görüp, yarım saat mesafedeki Salzburg’a geçiyoruz. Mozart’ın doğduğu bu şehirde Altstadt’ı(eski şehir) geziyoruz. Kapitelplatz ve Kapitel Çeşmesi, Salzburg Katedrali, Salzburg Piskoposluk Residanzı, Residenzplatz, Mozart Meydanı ve Anıtı, Mozart’ın Doğduğu Ev, Salzach Nehri ve bahçeleri ile ünlü Mirabel Sarayı görülecek. Sonrasında çarşısında ünlü Mozart çikolataları ve likörlerinden alışveriş için serbest zaman. Akşamüzeri otelimize yerleşiyoruz. Konaklama Salzburg-AVUSTURYA’da otelimizde.

Gün:SALZBURG-SALZKAMMERGUT-WOLFGANG GÖLÜ-HALLSTADT-CHESKY KRUMLOV-PRAG

Sabah kahvaltısından sonra Salzkammergut Göller Bölgesi'ne hareket ediyoruz. Fuschl am See üzerinden Wolfgang Gölü’ne ulaşıp, St Gilgen kasabasında kısa bir kahve molası alıyoruz. İmparatorların termal banyolarını barındıran Bad Ischl üzerinden kendinizi bir masalın ortasında gibi hissedeceğiniz Hallstatt Gölü’ne ulaşıyoruz. UNESCO tarafından Dünya Kültür Mirası listesine eklenen Hallstatt’ta göl kenarında yapılacak yürüyüşten, banklarda oturup kuğuları ve manzarayı izledikten sonra, önceden randevu almak kaydıyla, kasabanın doğal güzelliği kadar göz kamaştıran Hallstadt Tuz Madeni’ni geziyoruz. Funiküler ile yapacağımız eksantirik tırmanış sonrası muhteşem mağara manzaraları bizi bekliyor. Öğleden sonra büyüleyici Hallstatt Gölü’nden ayrılarak, Çekya’ya hareket ediyoruz. Muhteşem Ebensee, Traunsee Göl manzarasında ilerleyip 2,5 saatlik yolculukla Prag’ın küçük kardeşi Chesky Krumlov’a ulaşıyoruz. Eski Bohemya Kalesinin altında gelişen bu şehir, hiç bozulmadan günümüze kadar ortaçağ mimarisini taşımıştır. Vltava Nehri kıyısındaki şehirde kendinizi adeta bir film setinde hissedeceksiniz. Akşamüzeri Prag-ÇEKYA’da geçip otelimize yerleşiyoruz.

Gün:PRAG-KARLOVY VARY

Sabah otelde alınacak kahvaltının ardından, büyük bir kısmı yürüyerek yapılan, panoramik şehir turunda, tarihi sokakları, ortaçağdan kalma görkemli yapıları ile Prag bizi bekliyor. Görüle cek yerler arasında; Loreta Kilisesi ve Cerninsky Sarayı, Hradcany(Eski Saray Bölgesi), St. Vitus Katedrali, Charles Köprüsü, Vaclav Meydanı, Ulusal Müze, Eski Şehir Meydanı ve Astronomik Saat, Tyn Kilisesi ve Barut Kapısı bulunmaktadır. Öğleden sonra, Karlovy Vary Turu. Çek Cumhuriyeti’nin; film festivali, yeşili, masalımsı binaları ve şifalı suları ile ünlü şehrini keşfedeceğiz. Bir dönem Atatürk’ün de kalıp tedavi gördüğü bina ve zaman geçirdiği restoran da ayrıca görecekleriniz arasında. Akşam, isteğe bağlı yüzyıllarca ressam, şair ve müzisyenler için ilham kaynağı olmuş ünlü Vltava Nehri üzerinde yemekli tekne turu. (ekstra) Bu gezi sırasında, şehrin pek çok tarihi yapısının eşsiz gece manzaralarını görebilirsiniz. Konaklama Prag-ÇEKYA’da otelimizde.

Gün:PRAG-DRESDEN-BERLİN-İSTANBUL- İZMİR

Sabah kahvaltısının ardından otelimizden ayrılıp, tekrar Almanya’ya geçiyoruz. Saksonya eyaletinde ilerleyip, bu coğrafyanın en güzel şehirlerinden olan Rönesans mimarisini en iyi yansıtan yer olmasından dolayı da “Elbe kıyısı Floransa’sı” olarak anılan Dresden'i panaromik olarak geziyoruz. Bu şehirde Almanya'nın en ünlü Protestan Kilisesi olan Fraukirche, Zwinger Sarayı, Semper Operası, Kraliyet Sarayı’nı göreceğimiz yerler arasında. Daha sonra 2 saatlik yolculukla Berlin’e ulaşıp, Almanya’nın en büyük kenti ve başkentinde turumuza başlıyoruz. Alexander Platz Meydanı, büyüleyici mimariye sahip Berliner Dom Kilisesi, ünlü alışveriş caddesi Kurfürstendamm, Reichstag, Tiergarten, tarihte pek çok önemli olaya tanıklık etmiş olan Checkpoint Charlie, Berlin'in en ünlü caddesi Unter den Linden ve ünlü Brandenburger Kapısı görülecek yerler arasındadır. Akşam saat 18:00’de Berlin Havalimanı’na hareket. Bilet ve bagaj işlemlerinin ardından, saat 20:10 uçağıyla İstanbul’a veya 20:40 uçağı ile İzmir’e hareket ediyoruz. Başka bir Mavi Tour organizasyonunda buluşmak ümit ve dileğiyle ayrılıyoruz.

Kalkış Yerleri: İzmir
PROGRAM
ÇIKIŞ TARİHLERİ VE FİYATLAR
DİĞER BİLGİLER
Fiyata Dahil Hizmetler
 • İzmir- Münih / Berlin-İzmir Uçak biletleri
 • Havaalanı vergileri
 • Havaalanı-Hotel-Havaalanı Transferleri
 • 4 gece 3-4* Otel Konaklaması
 • Otellerde alınan kahvaltılar
 • Tüm Şehir Turları ve Çevre gezileri
 • Şehir giriş ücretleri
 • Türkçe rehberlik hizmetleri


Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler
 • Vize ücreti ve servis bedeli(130€)
 • Yurtdışı çıkış harcı(15TL)
 • Öğle, akşam yemekleri
 • Seyahat sağlık güvence paketi(10€)
 • Müze giriş ücretleri
 • Tekne turu, Funikürler ücreti vb.


Notlar
 • Geçerli çok girişli SHENGEN vizesi veya YEŞİL PASAPORTU olanlar için vize yoktur.
 • Vize ücretlerine Konsolosluk tarafından gelebilecek fiyat artışı veya ilave talepler fiyata yansıtılacaktır.
 • Yukarıda belirtilen uçuş saatleri Sunexpress ve Türk Havayolları’ndan alınmıştır. Uçak saatlerine gelebilecek herhangi bir değişiklikten, uçak iptalinden, uçağın teknik aksaklıklarından dolayı ortaya çıkabilecek rötarlardan, yolcunun iç hat uçuşlarını kaçırmasından kaynaklanan aksaklık veya doğabilecek problemlerden acentemiz kesinlikle sorumlu tutulamaz
 • Turumuzun gerçekleşebilmesi için en az 25 kişinin katılımına ihtiyaç vardır. Gerekli çoğunluk sağlanamadığı takdirde Mavi Tour yukarıda belirtilen programı iptal etme hakkına sahiptir. Bu durumda yolculara para iadesi yapılacaktır
 • Uçak yolculuğu esnasında yolcu başına serbest bagaj hakkı sınırı 20 kg’dir. Her yolcunun kabin içine 36 cm (yükseklik) x 23 cm (en) x 56 cm (boy) ebatlarında bir parça eşya alma hakkı vardır ve bu bagajın ağırlığı 8 kg. sınırını geçmemelidir. Ekstra valiz veya ağırlıktan veya ödenecek ekstra bagaj ücretinden Mavi Tour ve tur rehberi kesinlikle sorumlu değildir
 • Bu seyahate katılacak olan her yolcunun pasaport temdit süresinin en az 6 ay olması gerekmektedir. Yurt dışı çıkışında gümrük ve pasaport engeli olan yolculara seyahate iştirak edemedikleri takdirde ücret iadesi yapılmaz.
 • 18 yaş altında katılımcılar için anne babadan muvakatname(2 adet) verilmesi istenmektedir. Şirketimiz sizler ile konsolosluk / elçilik arasında bir aracı konumunda olup, herhangi bir vize alım garantisi veremez. Bu durumda konsolosluk / elçiliğin vermediği vizelerden Mavi Tour sorumlu tutulamaz. İptal ve iade şartları; 29236 sayılı Paket Tur Sözleşmeleri Yönetmeliğine tabidir.

İptal Şartları
SHINO TOUR Seyahat Acentesi Tic.Ltd. Şti.
Üçkuyular Mah. İnönü Cad.No.833 Da.4 Üçkuyular Karabağlar /İZMİR
02324041177


Bu çıktı 12.07.2024 23:03 tarihinde verilmiştir. SHINO TOUR Seyahat Acentesi Tic.Ltd. Şti. tur programında ve fiyatlarında değişiklik yapabilir. Lütfen rezervasyon anında yeniden kontrol ediniz.