EDİRNE-LONGOZ ORMANLARI Tur Programı

EDİRNE-TEKİRDAĞ-KIRKLARELİ

İĞNEADA-LONGOZ ORMANLARI

Gün:İZMİR-ÇANAKKALE-EDİRNE

Akşam saat 23:00’de İzmir’den konuklarımızı aldıktan sonra, yola çıkıyoruz. Ayvalık, Ezine, Çanakkale üzerinden sabah saatlerinde Edirne’ye ulaşıyoruz.

Gün:EDİRNE

Yapacağımız Edirne turumuzda; Selimiye Camii, Arasta, Eski Cami, Rüstempaşa Kervansarayı, Üç Şerefeli Cami, Balkan Şehitliği, Adalet Kasrı, Tarihi Kırkpınar Güreşleri Meydanı, II. Beyazıt Külliyesi, Şükrü Paşa Anıtı ve Balkan Savaşı Müzesi gezilerimizin ardından, meşhur Edirne ciğeri yemek için öğle yemeği molası alıyoruz. Ayrıca, Edirne’nin sembolü Deva-i Misk tatlısı, Badem Ezmesi, Edirne Peyniri, Yöresel Meyve Sabunları, Aynalı Gelin Süpürgesi alışverişleri için serbest zaman veriyoruz. Öğleden sonra Meriç Nehri’nin ötesine geçiyoruz. Lozan Anıtı, Karaağaç Tren İstasyonu görülecek. Akşamüzeri çaylarımızı Meriç Köprüsü’ne nazır yudumluyoruz. Akşam yemeği ve konaklama EDİRNE’de otelimizde.

Gün:EDİRNE-İĞNEADA-LONGOZ ORMANLARI-DUPNİSA MAĞARASI-KIRKLARELİ

Otelde alacağımız kahvaltının ardından ayrılıyoruz. İğneada’ya hareket ediyoruz. Yol güzergahımızda, Demirköy Fatih Dökümhanesi’ni görüyoruz. Fatih'in, İstanbul'un fethinde burada dökülen top güllerini kullandığı bilinmektedir. Daha sonra, dünya'nın ender ekosistemlerinden olan Longoz Ormanlarına kavuşuyoruz. Karadeniz sahili boyunca Yıldız (Istranca) Dağları’ndan Karadeniz’e doğru akan dereler, denize ulaşmadan göllerde ve bu göllerin bataklık alanlarında son bulur. Burada harika fotoğraf kareleri yakalayıp, İğneada Limanı’na ulaşıyoruz. Daha sonra, Dupnisa Mağarası’na geçiyoruz. 3 bin 200 metreden oluşan mağaranın, 500 metrelik ziyarete açık bölümünü geziyoruz. Binlerce yarasaya ev sahipliği yapan sarkıt ve dikitleri gözlemleme şansımızın ardından, Kırklareli’ye hareket ediyoruz. Kırklareli‘de panoramik turumuzda Karagöz Heykeli’ini fotoğraflama şansımız olacak. Akşam saatlerinde, otelimize yerleşiyoruz. Akşam Yemeği KIRKLARELİ’de otelimizde.

Gün:KIRLARELİ-TEKİRDAĞ-ÇANAKKALE-İZMİR

Sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrası ayrılıp, 1,5 saat yolculukla Tekirdağ’a ulaşıyoruz. Burada; Rüstem Paşa Camii, Tekirdağ Müzesi, Namık Kemal’in doğduğu ev ve Macar Prensi Rakoczy’nin 1720-1735 yıllarında yaşadığı müze evi geziyoruz. Meşhur köftesinden tatma şansımızın ardından, ayrılıp, Gelibolu’ya hareket ediyoruz. Feribotla Lapseki’ye geçip, buradan dönüşe geçiyoruz. Yoldaki gerekli molaların ardından güzel şehrimize ulaşıp, başka bir MaviTour organizasyonunda buluşmak ümidi ile ayrılıyoruz.

Kalkış Yerleri: İZMİR
PROGRAM
ÇIKIŞ TARİHLERİ VE FİYATLAR
DİĞER BİLGİLER
Fiyata Dahil Hizmetler
  • Otobüsle ulaşım ve tüm turlar
  • 2Gece 4* Otel konaklaması
  • Otellerde alınan sabah-akşam yemekleri
  • Türkçe rehberlik hizmeti
  • Seyahat sigortası


Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler
  • Otellerde alınan ekstra yiyecek içecekler
  • Müze ve ören yeri giriş ücretleri
  • Öğle yemekleri


Notlar

İptal Şartları
SHINO TOUR Seyahat Acentesi Tic.Ltd. Şti.
Üçkuyular Mah. İnönü Cad.No.833 Da.4 Üçkuyular Karabağlar /İZMİR
02324041177


Bu çıktı 12.07.2024 22:41 tarihinde verilmiştir. SHINO TOUR Seyahat Acentesi Tic.Ltd. Şti. tur programında ve fiyatlarında değişiklik yapabilir. Lütfen rezervasyon anında yeniden kontrol ediniz.