BOYDAN BOYA YUNANİSTAN Tur Programı

OTOBÜS VE GEMİ İLE

BOYDAN BOYA YUNANİSTAN TURU

ATİNA-PİRE-KORINT-MİDİLLİ-METEORA-SELANİK-KAVALA

 

1.GÜN – İZMİR–ÇANAKKALE–İPSALA   

Akşam saat 20:00’de İzmir’den kararlaştırılan noktalardan konuklarımızı aldıktan sonra yola çıkıyoruz. Çanakkale, Keşan üzerinden sabahın ilk saatlerinde İpsala Sınır Kapısı’na ulaşıyoruz. Gümrük ve pasaport işlemlerinden sonra, Yunanistan’a giriyoruz. 

2.GÜN – KAVALA-SELANİK   

Gümülcine üzerinden, Nea Karvali’ye ulaşıp, burada kahvaltı molası alıyoruz. Daha sonra, Kavala’ya geçiyoruz. Buradaki turumuzda; Osmanlı’nın ayak izlerini takip edip, Su kemerleri, Liman, Parga’lı İbrahim’in yaptırdığı İbrahim Paşa Camii, 19 yy Neo Klasik yapıları, İmarethane, Kavalalı Mehmet Ali Paşa Evi ve Heykeli’ni görüyoruz. Sonrasında kısa bir yolculukla, Selanik’e ulaşıyoruz. Öncelikle Selanik turumuzu yapıyoruz. Atatürk’ün Evi, Vardar Kapı ve Meydanı, Eski Osmanlı Hükümet Konağı, Bedesten, Hamza Bey Camii, Şadırvan Meydanı, Aristoteoles Üniversite Kampüsü, Helexpo İnternational Fuar alanı, Rotonda, Zafer Takı, Beyaz Kule, Tiyatro Binası, Kütüphane, “B.İskender Heykeli, Bizans surları, Eski Selanik “Ano Poli”, görülüp, Aristoteles Meydanı’nda alış veriş ve öğle yemeği için serbest zaman alıyoruz. Daha sonra otelimize yerleşiyoruz. Konaklama SELANİK’te otelimizde. Akşam isteğe bağlı YUNAN TAVERNASI eğlencesi.      

3.GÜN – SELANİK-KATERINI-TRİKALA-METEORA-LAMİA-ATINA   

Sabah kahvaltısını otelimizde aldıktan sonra, Atina’ya hareket ediyoruz. Katerini, üzerinden Tempi Vadisi’ne ulaşıp Aya Paraskevi Ayazması’nı ziyaret ediyoruz. Muhteşem su kaynağının kenarında alacağımız kahve molası sonrası yolumuza devam ediyoruz. Trikala üzerinden Osmanlı’nın Epir Bölgesindeki yerleşimlerinden Kalambaka‘ya ulaşıyoruz. Buradan da tüf kayalarıyla Kapadokya‘yı ve üzerine 14. yüzyılda kurulmuş manastırlarıyla Sümela‘yı andıran Meteora‘ya varıyoruz. Büyüleyici manastırları gezip tanımak ve fotoğraf çekimi için aldığımız serbest zamanın ardından, Atina’ya hareket ediyoruz. Lamia yakınlarında 300 Spartalı filmine konu olan Termopili Geçidi’nden geçerek yolumuza devam ediyoruz. Akşam saatlerinde ulaşıp otelimize yerleşiyoruz. Konaklama ATİNA‘da otelimizde. 

4.GÜN – ATINA-PİRE      

Sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrası, gerçekleştireceğimiz şehir turunda; Akropolis, Kraliyet Sarayı, Meçhul Asker Anıtı, Panathenian Stadium, Zeus Tapınağı, Greek Orthodox Catedral, Omonia Meydanı, Syntagma Meydanı, Modern Market görülecek yerler arasında. Öğlen alışveriş ve yemek için ünlü Ermou Caddesi ve restaurant, cafeleriyle meşhur Monastriou’da serbest zaman alıyoruz. Öğleden sonra, Ege Denizi ile Adriyatik denizini birleştiren Korint Kanalı’nı ziyaret ediyoruz. Kanaldan karşıya Mora Yarımadası’na geçip muhteşem kanalda fotoğraf ve kahve molası alıyoruz. Daha sonra PİRE’ye geçiyoruz. Kısa yolculukla ulaşıp, bizi Midilli’ye götürecek gemimize yerleşiyoruz. Saat 20:00’de gemi hareket edince, güverteden doyumsuz Ege adaları ve gün batımı manzarasını kaçırmayın! Geceleme gemide. 

5.GÜN – MYTILINI(MİDİLLİ)-MOLİVOS-MANDAMADOS-AYVALIK-İZMİR 

Sabah saat 08:00’de gemimiz Midilli(Mytilini) Limanı’na ulaşıyor. Önce adaya ismini veren merkez yerleşimini geziyoruz. Agios Therapondas Kilisesi’ni görüp, eski sokaklarında Osmanlı’nın izlerini takip eden bir gezi yapıyoruz. Alışveriş ve kahve molasının ardından, adanın köylerini keşfe çıkıyoruz. Öncelikle; Mandamados Köyü‘nü görüyoruz. Daha sonra adanın en turistik yeri olan; dik bir yamaca kurulu olan rengarenk evleri, kalesi ve balıkçı limanı ile ünlü Molivos‘a ulaşıyoruz. Osmanlı cami, çeşme ve cumbalı e vlerin süslediği kendine has Molyvos sokaklarında çevreyi gezisi ve alışveriş için serbest zaman alıyoruz. Daha sonra Midilli merkeze dönüyoruz. Akşam feribotla Ayvalık‘a hareket. Yaklaşık 1,5 saatlik yolculukla varış.

Kalkış Yerleri: İZMİR
PROGRAM
ÇIKIŞ TARİHLERİ VE FİYATLAR
DİĞER BİLGİLER
Fiyata Dahil Hizmetler

 

 • Lüx otobüs ile ulaşım
 • Pire-Midilli Gemi Ulaşımı
 • Midilli-Ayvalık Gemi Ulaşımı
 • 2 gece 4* Otellerde Konaklama
 • Otellerde alınan kahvaltılar 
 • Programda belirtilen tüm turlar
 • Gümrük vergileri 
 • Zorunlu seyahat Sigortası 
 • Otobüste İkramları (Sadece soğuk ikram)
 • Türkçe rehberlik hizmetleri 

 
Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 

 • Vize ücreti ve servis bedeli (125€)
 • Yurtdışı çıkış harcı
 • Seyahat Güvence Paketi(10€)
 • Öğle, akşam yemekleri
 • Yemekli Taverna gecesi  (İsteğe bağlı) 
 • Pire-Midilli Gemi Kabin Konaklama Farkı (45€)

 Notlar

İptal Şartları
SHINO TOUR Seyahat Acentesi Tic.Ltd. Şti.
Üçkuyular Mah. İnönü Cad.No.833 Da.4 Üçkuyular Karabağlar /İZMİR
02324041177


Bu çıktı 13.07.2024 00:11 tarihinde verilmiştir. SHINO TOUR Seyahat Acentesi Tic.Ltd. Şti. tur programında ve fiyatlarında değişiklik yapabilir. Lütfen rezervasyon anında yeniden kontrol ediniz.