LAVANTA FESTİVALİ Tur Programı

1. GÜN   /  İZMİR-DENİZLİ-SALDA GÖLÜ-SAGALASSOS-ISPARTA  

Sabah saat 06:30’da Bostanlı İskele, 06:45 Karşıyaka Anıt, saat 07:00 Lozan Meydanı, 07:15 Konak Sabancı Kültür Merkezi, Saat 07:30 Üçkuyular’dan konuklarımızı aldıktan sonra, yola çıkıyoruz. Yol güzergahında alacağımız kahvaltı molasının ardından Aydın, Denizli üzerinden, öğle saatlerinde Salda Gölü’ne ulaşıp, Salda’nın tertemiz sahilinde kısa bir gezinti yaptıktan sonra, öğle yemeğimizi göl kenarında alıyoruz. Yemek sonrasında Sagalassos Antik Kenti’ne hareket ediyoruz. Hiçbir Antik Kentte olmayan; 2000 yıldır kesintisiz akan Antik çeşmesi ile 1600 rakımlı dağın eteğinde kurulu görkemli Sagalassos Antik Kenti bizi karşılıyor. Ağlasun ilçesinin 7 Km kuzeydoğusunda yer alan Antik Kent Antik Yunan'da Pisidya'nın başkenti olarak bilinmektedir. Şehrin çoğu yapısı kısmen ayakta kalabilmiş en iyi durumda olanı ise tiyatro bölümü olmakla birlikte son dönemde yapılan kazı çalışmaları ile Yamaç Evleri, 2000 yıldır akan Antik Çeşmesi ile Sagalassos tarih içinde bir yolculuk yapmamızı sağlıyor bizlere. Sagalasos Antik Kentinde yapacağımız tarihe yolculuğumuzun ardından, Ispartaya hareket ediyoruz. Akşamüzeri otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 Ramada yada Devin Hotel vb.

2. GÜN   /  ISPARTA-KUYUCAK-KAKLIÇ-İZMİR 

Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı ardından otelimizden ayrılıyoruz. Isparta’nın Keçiborlu ilçesine bağlı olan Kuyucak Köyü’ne geçiyoruz. Lavanta Kokulu Köy Kadın Kooperatifi’ni ziyaret edip, lavantaları bahçesinde koklama şansımız olacak. Burada oluşturulan reyonlarda köylülerin kendi ürettiği lavanta ürünleri (yağ, su, sabun, çay vb.), lavanta balı ve diğer köy ürünlerinden alma imkânımız olacaktır. Daha sonra Dinar üzerinden Kaklıç’a ulaşıp, içinden nehir geçen Mağara, Kaklıç Mağarası’nı ziyaret ediyoruz. Yeni keşfedilen bu muhteşem güzelliğe hayran kalacaksınız. Ziyaretimizin ardından, İzmir’e hareket ediyoruz. Akşam saatlerinde güzel şehrimize ulaşıp, bir başka MAVİ TOUR  organizasyonunda buluşmak ümidi ile ayrılıyoruz.

** 65 Yaş Üstü Misafirlerimiz E-Devlet Üzerinden E-Başvuru ile Veya Alo 199 Sistemleri Üzerinden Seyahat İzin Belgesi Almak Kaydı ile Seyahat Edebilirler. **

 

Kalkış Yerleri: İZMİR
PROGRAM
ÇIKIŞ TARİHLERİ VE FİYATLAR
DİĞER BİLGİLER
Fiyata Dahil Hizmetler

— Otobüsle  Ulaşım

— 1 Gece 4* Otel konaklaması  

— Otelde alınan sabah-akşam yemekleri

— Profesyonel rehberlik hizmeti

— Seyahat Sigortası

— Otobüs İkramları

 Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

— İlk gün yolda alınan sabah kahvaltısı                                        

— Otellerde alınan ekstra yiyecek içecekler

— Öğle yemekleri

— Müze ve Örenyeri giriş Ücretleri

 Notlar

İptal Şartları
SHINO TOUR Seyahat Acentesi Ltd. Şti.
Akdeniz mahallesi. Halit Ziya Bulvarı. 72/C Konak / İZMİR
02324041177


Bu çıktı 18.09.2021 20:50 tarihinde verilmiştir. SHINO TOUR Seyahat Acentesi Ltd. Şti. tur programında ve fiyatlarında değişiklik yapabilir. Lütfen rezervasyon anında yeniden kontrol ediniz.