IŞIL IŞIL NOEL PAZARLARI Tur Programı

1.GÜN // İZMİRà BASEL àCOLMAR à EGUISHEIM à STRAZBURG à  

Sabah saat 09.00’da Adnan Menderes Havalimanı’nı dış hatlar terminalinde buluşup, bilet işlemlerinden sonra Corendon Havayolları direk uçuşu ile saat 11.40’da hareket ediyoruz. Yerel saat ile 13.40’te Basel’e varış. Gümrük işlemlerinin ardından özel otobüsümüz ile Fransa’nın Alsas-Loren bölgesinin içlerine doğru ilerliyoruz. Öncelikle Colmar’a geçiyoruz. Colmar’ın eski şehir kısmında yani Petite Venise (küçük Venedik)’te, ismini veren kanal boyunca otantik kasabanın tadını çıkarıyoruz. Daha sonra “Fransa’nın en güzel köyü” ünvanını taşıyan ve yıllardır çiçeklendirmesi ile ödüller alan Eguisheim Köyü’ne varıyoruz. Evlerden sokaklara doğru uzanan rengârenk çiçeklerle bezeli köydeki gezimizin ardından Strasbourg’a geçiyoruz. Konaklama Strasburg’da otelimizde.

 

2.GÜN // STRAZBURGà HEIDELBERGà FRANKFURT    

Sabah kahvaltısından sonra, Avrupa Parlamentosu ve Avrupa Konseyi’ne ev sahipliği yapan şehirde şehir turumuzu yapıyoruz. Notre Dame Katedrali, Goethe Meydanı, Unesco miras listesindeki Gutenberg Heykeli, Grand Île, Ren Nehri’nin kolu olan İll Nehri’nde köprüler etrafında kurulu Petite France (Küçük Fransa) semtini görüyoruz. Daha sonra, Avrupa’nın Noel Başkenti olarak anılan şehirde Noel Pazarında alışveriş için zaman alıyoruz. Daha sonra Almanya'nın en romantik kenti (Wege der Romantik) diye de anılan, Heidelberg’e doğru yola çıkıyoruz. Heidelberg şehir turunda; Şehri ikiye bölen Neckar Nehri ve Sarayı ile birlikte tablo güzelliğine sahip olan, şehir nüfusunun çoğunluğunu öğrencilerin oluşturduğu Heidelberg’te, Alman İmparatorlarının yuvası Heidelberg Sarayı ve Eski Köprü’yü görme şansımız oluyor. Tarihi eserlerin yanı sıra aynı zamanda 1.5 kilometre uzunluğu ile Almanya’nın en uzun alışveriş caddelerinden biri olma özelliğini de taşıyan meşhur merkez caddesi (Hauptstrasse)’de bu caddeye sıralanmış cafeler, restoranlar ve dükkanlardan alışveriş yapma imkanımız oluyor. Unesco tarafından dünya mirası listesinde bulunan Heidelberg kesinlikle unutamayacağınız şehirler listesinde yerini alacak nitelikte. Daha sonra Frankfurt’a hareket. Akşam saatlerinde Almanya’nın finans başkenti Frankfurt yakınlarındaki otelimize yerleşiyoruz.

 

3.GÜN // FRANKFURT à WURZBURG à ROTHENBURG à STUTGART

Sabah kahvaltımızın ardından, Goethe’nin doğum yeri olan şehirde; Goethe’nin Evi, 850 yılında Domplatz’da inşa edilen Katedral, 600 yıllık belediye binası Römer, 260 metre yüksekliğindeki kıtanın en yüksek ofis binası Vommerzbank Kulesi, 256 metre yüksekliğindeki Fuar Kulesi görülecek yerler arasında. Daha sonra meşhur romantik yol güzergahının en zevkli rotalarından biri olan Würzburg’a geçiyoruz. Würzburg’da şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz. Görülecek yerler arasında; Rönesans ve Barok tarzın etkilerini göreceğimiz Kraliyet Sarayı, 1719’da inşa edilen Rokoko mimarisinin de etkisinin görüldüğü Residensplatz, Marktplatz, Dom Katedrali, Main Nehri üzerindeki Eski Köprü, Marienkapella Kilisesi bizleri bekliyor. Öğle yemeği zamanını da bu şehirde aldıktan sonra turumuzdaki en etkileyici şehirlerden Rothenburg’a hareket ediyoruz. 30 yıl savaşlarında diğer şehirler etkilenirken bu şehir hiç etkilenmemiş, 13. ve 14. Yüzyıldan günümüze kadar gelmiş. Noel Köyü olarak bilinen bu köyün meydandaki Noel pazarından alışverişlerinizi yapabilirsiniz. Serbest zamanın ardından Stutgart’a hareket. Konaklama Stutgart’ta otelimizde. 

 

4.GÜN // STUTTGART à İZMİR  

Sabah kahvaltımızın ardından, öncelikle Mercedes’in merkezi olan şehirde Mercedes Benz Müzesi’ni de ziyaret etme imkanı buluyoruz. Sonrasındayapacağımız şehir turumuzda; Belediye Binası, Schillerplatz, Schlossplatz Meydanı, Altes Schloss-Neues Scloss göreceğimiz yerler arasında. Muhteşem Noel süsleri ile renkli Rathaus Meydanı’nda, Noel Pazarı’nda serbest zaman alıyoruz. Öğleden sonra Stuttgart Havalimanı’na hareket. Bilet ve bagaj işlemlerinin ardından, saat 18:25’da Corendon Havayolları direk uçuşu ile hareket ediyoruz. Saat 23:15’te İzmir’e ulaşıyoruz. Başka bir MAVİ TOUR  organizasyonunda buluşmak ümit ve dileğiyle ayrılıyoruz.

 

Kalkış Yerleri: İZMİR
PROGRAM
ÇIKIŞ TARİHLERİ VE FİYATLAR
DİĞER BİLGİLER
Fiyata Dahil Hizmetler

— İzmir - Basel / Stuttgart - İzmir Uçak biletleri

— Havaalanı Vergileri

— Havaalanı-Hotel-Havaalanı Transferleri

— 3 gece Otel konaklaması

— Otellerde alınan kahvaltılar

— Tüm Şehir Turları ve Çevre gezileri

— Şehir Giriş Ücretleri

— Türkçe rehberlik hizmetleriFiyata Dahil Olmayan Hizmetler

— Vize ücreti ve servis bedeli (160 €)

— Yurtdışı çıkış harcı

— Öğle, akşam yemekleri

— Seyahat Sağlık Güvence Paketi (15 €)

— Müze giriş ücretleriNotlar

·  Tur boyunca konaklayacağımız otellerin, resmi olarak hijyen kurallarına uygunluğunu duyuran ve taahhüt eden oteller olmasına dikkat ediyoruz.

·  Turlarımızın akışını, mümkün olduğunca açık havada zaman geçirilecek şekilde tekrar düzenledik.

·  Turlarımızda ziyaret edilen müze, ören yeri ve diğer tüm noktalarda ilgili kurum ve işletmelerin almış olduğu önlemlere göre hareket edilecektir. Bu önlemlerden dolayı ziyaret edilmesi mümkün olmayan yerlerden acentemiz sorumlu değildir.

·  Varıştan en az 14 gün önce düzenlenmiş 2 doz COVID-19 aşı sertifikasına sahip olan yolcular seyahat edebilir. (Çin'den gelen yolcular için geçerli değildir). Bu aşı sertifikası İngilizce, Fransızca, Almanca, İtalyanca ya da İspanyolca olmalıdır.

·  Pfizer/BioNTech - 2. dozdan sonra en az 2 hafta geçme şartı vardır.

·  Son doz aşı üzerinden 6 ay geçmiş olan misafirlerin turdan en az 14 gün önce hatırlatma dozunu yaptırmış olması gerekiyor.

·  Ülke girişlerinde PCR testi Talep edilmesi durumunda, tur katılımcısı test yaptırmak zorundadır.

·  Seyahat esnasında uluslararası standartlarda saklayabileceğiniz ve kolaylıkla kullanabileceğiniz, aşı sertifikanızı gösteren HEALTH PASS uygulamasını indirmenizi tavsiye ederiz. Avrupa Birliği tarafından yayınlanan Digital Green Certificate standardı ile uyumlu uygulamayı, e-Nabız uygulaması üzerinden aşı, test ve bağışıklık bilgilerinizi Health Pass uygulamasına aktarıp sertifikaya dönüştürmeniz gerekli. Ürettiğiniz sertifikaları telefonunuz üzerinde güvenli şekilde saklayabilirsiniz. Health Pass, uluslararası seyahatin hızlı ve güvenilir şekilde ilerlemesi ve ülkeler arası pandemi ile mücadeledeki iş birliklerini kolaylaştırmak amacıyla geliştirilmiştir. www.healthpass.saglik.gov.tr

·  Aşı olmamış 12 yaşından küçük çocuklar, yalnızca aşı olmuş en az bir ebeveynin eşliğinde Almanya'ya seyahat edebilir.

·  Geçerli çok girişli SHENGEN vizesi veya YEŞİL PASAPORTU olanlar için vize yoktur.

·  Yukarıda belirtilen uçuş saatleri Sunexpress Havayolları’ndan alınmıştır. Uçak saatlerine gelebilecek herhangi bir değişiklikten, uçak iptalinden, uçağın teknik aksaklıklarından dolayı ortaya çıkabilecek rötarlardan, yolcunun iç hat uçuşlarını kaçırmasından kaynaklanan aksaklık veya doğabilecek problemlerden acentemiz kesinlikle sorumlu tutulamaz

·  Turumuzun gerçekleşebilmesi için en az 20 kişinin katılımına ihtiyaç vardır. Gerekli çoğunluk sağlanamadığı takdirde Mavi Tour yukarıda belirtilen programı iptal etme hakkına sahiptir. Bu durumda yolculara para iadesi yapılacaktır

·  Çocuk fiyatları iki yetişkin yanında konaklamak kaydıyla geçerlidir

·  Uçak yolculuğu esnasında yolcu başına serbest bagaj hakkı sınırı 30 kg’dır. Her yolcunun kabin içine 36 cm (yükseklik) x 23 cm (en) x 56 cm (boy) ebatlarında bir parça eşya alma hakkı vardır ve bu bagajın ağırlığı 6 kg. sınırını geçmemelidir. Ekstra valiz veya ağırlıktan veya ödenecek ekstra bagaj ücretinden Mavi Tour ve tur rehberi kesinlikle sorumlu değildir

·  Bu seyahate katılacak olan her yolcunun pasaport temdit süresinin en az 6 olması gerekmektedir.

·  Yurt dışı çıkışında gümrük ve pasaport engeli olan yolculara seyahate iştirak edemedikleri takdirde ücret iadesi yapılmaz.

·  18 yaş altında katılımcılar için anne babadan muvaffakatname verilmesi gerekmektedir.

·  İptal ve iade şartları; 29236 sayılı Paket Tur Sözleşmeleri Yönetmeliği doğrultusunda düzenlenecek sözleşme ile belirlenecektir.

·  Normalleşme süresince gerçekleştirilecek turlarda yukarıda belirtilen tüm koşullar uluslararası kurallarla eş zamanlı olarak güncellenecektir.


İptal Şartları
SHINO TOUR Seyahat Acentesi Tic.Ltd. Şti.
Üçkuyular Mah. İnönü Cad.No.833 Da.4 Üçkuyular Karabağlar /İZMİR
02324041177


Bu çıktı 04.03.2024 02:04 tarihinde verilmiştir. SHINO TOUR Seyahat Acentesi Tic.Ltd. Şti. tur programında ve fiyatlarında değişiklik yapabilir. Lütfen rezervasyon anında yeniden kontrol ediniz.