iletişim
NOEL PAZARLARI

NOEL PAZARLARI

EKSTRA TUR YOK !
Frankfurt-Würzburg-Rothenburg-Heidelberg
İZMİR
4GÜN-3GECE / 3 ve 4*OTEL KONAKLAMASI

Tur Programını Yazdır
4GÜN-3GECE

TANITIM

IŞIL IŞIL NOEL PAZARLARI

Frankfurt-Würzburg-Rothenburg-Heidelberg-Strasbourg-Colmar-Eguisheim-Stuttgart

EKSTRA TUR YOK !!

Gün:İZMİR-MUNİH-ROTHENBURG-WURZBURG-FRANKFURT

Sabah saat 06.00’da Adnan Menderes Havalimanı’nı dış hatlar terminalinde buluşup, bilet işlemlerinden sonra Corendon Havayolları direk uçuşu ile saat 08.10’da hareket ediyoruz. Yerel saat ile 09.00’da Münih’e varış. Gümrük işlemlerinin ardından özel otobüsümüz ile turumuzdaki en etkileyici şehirlerden Rothenburg’a hareket ediyoruz. 30 yıl savaşlarında diğer şehirler etkilenirken bu şehir hiç etkilenmemiş, 13. ve 14. Yüzyıldan günümüze kadar gelmiş. Noel Köyü olarak bilinen bu köyün meydandaki Noel pazarından alışverişlerinizi yapabilirsiniz. Serbest zamanımızın ardından meşhur romantik yol güzergahının en zevkli rotalarından biri olan Würzburg’a geçiyoruz. Würzburg’da şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz. Görülecek yerler arasında; Rönesans ve Barok tarzın etkilerini göreceğimiz Kraliyet Sarayı, 1719’da inşa edilen Rokoko mimarisinin de etkisinin görüldüğü Residensplatz, Marktplatz, Dom Katedrali, Main Nehri üzerindeki Eski Köprü, Marienkapella Kilisesi bizleri bekliyor. Akşam saatlerinde Almanya’nın finans başkenti Frankfurt yakınlarındaki otelimize yerleşiyoruz.

Gün:FRANKFURT - HEIDELBERG- STRAZBURG

Sabah kahvaltımızın ardından, Goethe’nin doğum yeri olan şehirde; Goethe’nin Evi, 850 yılında Domplatz’da inşa edilen Katedral, 600 yıllık belediye binası Römer, 260 metre yüksekliğindeki kıtanın en yüksek ofis binası Vommerzbank Kulesi, 256 metre yüksekliğindeki Fuar Kulesi görülecek yerler arasında. Daha sonra Almanya'nın en romantik kenti (Wege der Romantik) diye de anılan, Heidelberg’e doğru yola çıkıyoruz. Heidelberg şehir turunda; Şehri ikiye bölen Neckar Nehri ve Sarayı ile birlikte tablo güzelliğine sahip olan, şehir nüfusunun çoğunluğunu öğrencilerin oluşturduğu Heidelberg’te, Alman İmparatorlarının yuvası Heidelberg Sarayı ve Eski Köprü’yü görme şansımız oluyor. Tarihi eserlerin yanı sıra aynı zamanda 1.5 kilometre uzunluğu ile Almanya’nın en uzun alışveriş caddelerinden biri olma özelliğini de taşıyan meşhur merkez caddesi (Hauptstrasse)’de bu caddeye sıralanmış cafeler, restoranlar ve dükkanlardan alışveriş yapma imkanımız oluyor. Unesco tarafından dünya mirası listesinde bulunan Heidelberg kesinlikle unutamayacağınız şehirler listesinde yerini alacak nitelikte. Akşamüzeri bu güzel şehirden ayrılıp Ren Nehri’nin ötesine yani Fransa’ya geçip, Strazburg’a ulaşıyoruz. Konaklama Strasburg’da otelimizde.

Gün:STRAZBURG-EGUISHEIM-COLMAR- STUTTGART

Sabah kahvaltısından sonra, Avrupa Parlamentosu ve Avrupa Konseyi’ne ev sahipliği yapan şehirde şehir turumuzu yapıyoruz. Notre Dame Katedrali, Goethe Meydanı, Unesco miras listesindeki Gutenberg Heykeli, Grand Île, Ren Nehri’nin kolu olan İll Nehri’nde köprüler etrafında kurulu Petite France (Küçük Fransa) semtini görüyoruz. Avrupa’nın Noel Başkenti olarak anılan şehirde Noel Pazarında alış veriş için zaman alıyoruz. Öğle saatlerinde, Fransa’nın Alsas-Loren bölgesinin içlerine doğru ilerliyoruz. “Fransa’nın en güzel köyü” ünvanını taşıyan ve yıllardır çiçeklendirmesi ile ödüller alan Eguisheim Köyü’ne varıyoruz. Evlerden sokaklara doğru uzanan rengârenk çiçeklerle bezeli köydeki gezimizin ardından Colmar’a geçiyoruz. Colmar’ın eski şehir kısmında yani Petite Venise (küçük Venedik)’te, ismini veren kanal boyunca otantik kasabanın tadını çıkarıyoruz. Akşamüzeri Stuttgart’a hareket. Konaklama Stuttgart’da otelimizde.

Gün:STUTTGART

Oteldeki kahvaltımızın ardından, öncelikle Mercedes’in merkezi olan şehirde Mercedes Benz Müzesi’ni de ziyaret etme imkanı buluyoruz. Daha sonra yapacağımız Stuttgart şehir turumuzda; Belediye Binası, Schillerplatz, Schlossplatz Meydanı, Altes Schloss-Neues Scloss göreceğimiz yerler arasında. Muhteşem Noel ışıkları ile süslü Rathaus Meydanı’nda alacağımız serbest zaman sonrası, Stuttgart Havalimanı’na hareket. Bilet ve bagaj işlemlerinin ardından, saat 18:10’da Corendon Havayolları direk uçuşu ile hareket ediyoruz. Saat 23:00’te İzmir’e ulaşıyoruz. Başka bir MAVİTOUR organizasyonunda buluşmak ümit ve dileğiyle ayrılıyoruz.

TUR PROGRAM

FİYATLAR


DAHİL OLANLAR

 

DAHİL OLMAYANLAR

 • İzmir-Münih / Stuttgart-İzmir Uçak biletleri
 • Havaalanı Vergileri
 • Havaalanı-Hotel-Havaalanı Transferleri
 • 3 gece Otel konaklaması
 • Otellerde alınan kahvaltılar
 • Tüm Şehir Turları ve Çevre gezileri
 • Şehir Giriş Ücretleri
 • Türkçe rehberlik hizmetleri
 
 • Vize ücreti ve servis bedeli (130 €)
 • Yurtdışı çıkış harcı
 • Öğle, akşam yemekleri
 • Seyahat Sağlık Güvence Paketi (10 €)
 • Müze giriş ücretleri

Hareket Tarihi ve Saatleri

TUR NOTLARI

FOTOĞRAF GALERİSİ

YORUMLAR

Tur Hakkında Düşünceleriniz

Ad Soyad
Mesajınız
(En çok 500 karakter)

karakter kaldıTur Arama   Otel Arama
Tarih:
 
Kategori:


>>> Tur Takvimi <<<
Kategoriler