iletişim
CADILAR BAYRAMINDA TRANSİLVANYA

CADILAR BAYRAMINDA TRANSİLVANYA

Kısa Açıklama: CADILAR BAYRAMI PARTİSİ

Gezilecek Yer : SOFYA-PLEVNE-BÜKREŞ-BRAN-BRAŞOV- RUSÇUK- VELİKO TARNAVO-ŞİPKA

Hareket Tarihleri :

Geceleme / Konaklama : 5GÜN-5GECE 4* OTEL KONAKLAMASI

Kalkış Noktaları : İZMİR

Ulaşım : OTOBÜS
Kişi Başı Fiyatı
0.00
5GÜN-5GECE
Sosyal Medyada Paylaşın...
Tur Programını Yazdır
En Uygun Fiyat İçin Turunuzu Hesaplayın
Kalkış Tarihi Kişi Sayısı 1. Çocuk Yaşı 2. Çocuk Yaşı  
0.00
'dan başlayan
fiyatlar
Turunuza özel fiyatlar için yukarıda istenilen bilgileri girerek arama yapın.

CADILAR BAYRAMI ÖZEL TRANSİLVANYA ŞATOLAR TURU

SOFYA-PLEVNE-BÜKREŞ-BRAN-BRAŞOV- RUSÇUK- VELİKO TARNAVO-ŞİPKA

DRAKULA’NIN SARAYINDA CADILAR BAYRAMI PARTİSİ FARKI

Gün:İzmir – Sofya

Akşam 18:00 Üçkuyular Meydan Pamukkale Yazıhaneler Önü, 18:10 Susuz Dede Durağı, 18:20 Üçyol Yazıhaneler İş Bankası, 18:40 Bornova Ege Üniversitesi Hast.Önü, 19:00 Girne McDonald’s Önü, 19:10 Girne Mevlana Camii otobüs durağı karşısı, 19:20 Karşıyaka, 19:30 Girne Yunuslar Mavi Kule, 19:40 Bostanlı İskelesi Önü, 19:50 Mavibahçe AVM Karşısısından misafirlerimizi aldıktan sonra Edirne üzerinden Kapıkule sınır kapısına varışımızı gerçekleştiriyoruz. Pasaport ve gümrük işlemleri tamamlanması ardından, yolculuğumuza devam ederek sabah erken saatlerde Sofya’ya varıyoruz. İlk durağımız Plevne. Gazi Osman Paşa’nın Ruslara karşı efsanevi bir şekilde savunduğu Plevne’nin panoramik olarak görülmesi sonrası Bulgaristan’ın tarihi başkenti Sofya, Doğu Avrupa’nın en önemli kentlerinden biri olarak hem kültürel hem de ticari anlamda büyük bir potansiyeli barındırıyor. 2500 yıllık bu güzel şehir, yaklaşık 500 yıl boyunca Osmanlı idaresi altında kalmıştır. Bu sürede pek çok eserin kazandırıldığı kent, tarihin daha erken dönemlerine ait pek çok zenginliğe de sahip çıkıyor. St. Nedelya kilisesi, Rotonda Kilisesi, Rus Kilisesi, Aya Sofya Kilisesi, Aleksander Nevski Katedrali, Başbakanlık, Parlamento, Sofya Üniversitesi, NDK Ulusal Kültür Sarayı göreceğimiz yerler arasındadır. Şehir turumuzun ardından otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Sofya’daki otelimizde.

Gün:Sofya - Bükreş

Sabah kahvaltısından sonra Bükreş’e doğru rotamızı çeviriyoruz. Bükreş’e varışımızla birlikte turumuz için küçük Paris diye adlandırılan Bükreş şehir merkezine hareket ediyoruz. Bükreş, Tuna Nehri'nin Dimbovita kolu üzerinde, yaklaşık 2.5 milyon nüfuslu çok güzel bir kenttir. Tarihi eserlerin yanı sıra geniş bulvarları, caddeleri, meydanları ile modern yüzü de etkileyicidir. Panoramik şehir turumuzda göreceğimiz yerlerden bazıları; Bükreş'in en güzel ve en hareketli merkezi olan Cumhuriyet Meydanı, sütunlu cephesiyle dikkati çeken Romanya Büyük Kütüphanesi, Zafer Takı, Bükreş Üniversitesi Binası, Milli Tiyatro, Çavuşesku tarafından yaptırılan Parlamento Binası, Kraliyet Sarayı, Cretulescu Kilisesi, St. Stavropoleos Kilisesini sayabiliriz. Turumuz ve serbest zaman sonrası otelimize transfer oluyoruz. Geceleme otelimizde. Dileyen misafirlerimiz ekstra düzenlenecek olan Romen Gecesi turuna katılabilirler. (40 EUR) Konaklama Bükreş’deki otelimizde.

Gün:Bükreş – Bran - Braşov

Sabah kahvaltısından sonra Romanya’nın önemli bir bölgesi olan Transilvanya’nın Bran şehrine hareket ediyoruz. Drakula’nın sarayının bulunduğu Bran turumuz sonrası gün boyu serbest zaman veriyoruz. Turumuzda öncelikle Sinaia’ya hareket ediyoruz. Sinaia'da Avrupa'nın en güzel şatolarından biri olan Peles Kalesi ve Şatosunu geziyoruz. Braşov kentine geçiyoruz. Günümüzde hala Ortaçağ görüntüsünü koruyan şehrin eski sokaklarında yürüyor, Piata Sfatului, Mureşelinor Evi Müzesi, Braşov Tarih Müzesi, Kara Kilise ve şehir surlarını panoramik olarak görüyoruz. Gezi bitimi Bran’a dönüşümüzü gerçekleştiriyoruz. Konaklama Braşov. Dileyen misafirlerimiz Drakula’nın sarayında müze yönetimi tarafından gerçekleştirilecek olan Kostümlü Cadılar Bayramı partisine katılabilirler. (60EUR) Not: 18 yaşından küçüklerin partiye katılımı yasaktır. Konaklama Braşov’daki otelimizde.

Gün:Braşov – Rusçuk – Veliko Tarnavo

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısı sonrası, odalarımızı boşaltmamız ardından otel önünden hareket edecek olan araçlarımızla Bulgaristan’ın Tuna şehri Rusçuk’a hareket. Rusçuk’u panoramik olarak görüp Bölgenin en büyük şehirlerinden olan ayni zamanda Bulgaristan’ın eski başkenti olan, dört tepe üzerine ve Yantra nehir vadisinde kurulu olan Veliko Tarnavo şehir merkezine hareket ediyoruz. Varışımız sonrası yapacağımız Ortaçağ Bulgar devletinde siyasi, iktisadi ve kültürel hayatın merkezi olan eski şehirde kaldırımlı sokaklarda yapacağımız panoramik şehir turumuz esnasında Ulusal müze ve Kırk Azizler müzesini ve Tsarevets Kalesini panoramik olarak görüyoruz. Ziyaretlerimiz sonrası ve kısa süreli serbest zaman sonrası, konaklama için otelimize hareket ediyoruz. Konaklama Veliko Tarnavo’daki otelimizde.

Gün:Veliko Tarnavo – (Etar) – Şipka – İzmir

Sabah kahvaltısının ardından Osmanlı askerleri ile Rus ordusu arasında 4 muharebenin yaşandığı Shipka geçidine doğru yola çıkıyoruz. Dileyen misafirlerimiz yol üzerinde bulunan Etar Açık Hava Köy Müzesi turuna katılabilirler.(20EUR) Şipka’ya varışımız sonrası 999 basamaktan oluşan tarihi taş merdiveni çıkarak, bulutların içerisinde anıt mezarı ve müzeyi ziyaret ederek, bir tarafta güller vadisini ve diğer bir tarafta koca Balkan dağlarını görerek enfes manzaranın keyfini çıkarıyoruz. Shipka ziyaretimiz sonrası İzmir’e doğru yola çıkıyoruz. Pasaport ve gümrük işlemleri sonrası akşam saatlerinde İzmir’e varıyoruz. Bir başka MAVİTOUR organizasyonunda görüşmek üzere vedalaşıyoruz.

Fiyata Dahil Olan Servisler
 • Lüx otobüs ile ulaşım
 • 4* Hotelde 4gece konaklama
 • Otellerde alınan Sabah kahvaltısı(4)
 • Programda belirtilen tüm turlar ve geziler
 • Türkçe Rehberlik Hizmeti
 • Otobüs içi ikramlar
 • Şehir vergileri ve Gümrük vergileri
 • Seyahat sigortası
Fiyata Dahil Olmayan Servisler
 • İlk gün yolda alacağımız sabah kahvaltısı
 • Tüm öğle ve akşam yemekleri
 • Tüm içecekler
 • Müze ve Ören yeri giriş ücretleri
 • Otelde yer alan mini bar ve ekstra harcamalar
 • Vize Ücreti 130 Euro (Yeşil Pasaporta Vize yoktur)
 • Yurtdışı Seyahat Sağlık Sigortası 70 yaş üzeri(15Euro)
 • Yurtdışı Çıkış Harç Pulu (15 TL)
 • Roman Gecesi (40 Euro) Cadılar Bayramı (60 Euro) Açık Hava Köy Müzesi (20 Euro)

Hareket Tarihi ve Saatleri

Kalkış Noktaları : İZMİR

Tur Hakkında Düşünceleriniz

Ad Soyad
Mesajınız
(En çok 500 karakter)

karakter kaldıTur Arama
Tarih:
 
Kategori:

Tur Takvimi