iletişim
KURBAN BAYRAMI ORTA AVRUPA

KURBAN BAYRAMI ORTA AVRUPA

Kısa Açıklama: KURBAN BAYRAMINDA ORTA AVRUPA TURU

Gezilecek Yer : PRAG-DRESDEN-TEREZİN-KARLOVY VARY-VİYANA-BRATİSLAVA-BUDAPEŞTE-ESTERGON-SZENTENDRE

Hareket Tarihleri : 31 Temmuz

Geceleme / Konaklama : 8GÜN-7GECE 4* OTELLER

Kalkış Noktaları : İZMİR

Ulaşım : UÇAK
Kişi Başı Fiyatı
849.00 €
8GÜN-7GECE
Sosyal Medyada Paylaşın...
Tur Programını Yazdır
En Uygun Fiyat İçin Turunuzu Hesaplayın
Kalkış Tarihi Kişi Sayısı 1. Çocuk Yaşı 2. Çocuk Yaşı  
849.00 €
'dan başlayan
fiyatlar
Turunuza özel fiyatlar için yukarıda istenilen bilgileri girerek arama yapın.

ORTA AVRUPA TURU

5 ÜLKE BİR ARADA

ÇEK CUMHURİYETİ-ALMANYA-AVUSTURYA-SLOVAKYA-MACARİSTAN

EKSTRA TUR YOK!!!!

Prag-Dresden-Terezin-Karlovy Vary-Viyana-Bratislava-Budapeşte-Estergon-Szentendre

İZMİR’den İZMİR’e direk uçuş…

31 Temmuz – 8 Ağustos /  8 Gün-7 Gece    KURBAN BAYRAMI

31 Temmuz akşamı saat 21:00’de Adnan Menderes Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminalinde buluşma. Bilet ve Pasaport işlemlerinin ardından, Corendon Havayolları’nın direk uçuşu ile 23:15’te hareket. 

1. GÜN  /   İZMİR-NÜRNBERG-PRAG      

Yerel saat ile 01:15’te Nürnberg’e varış. Gümrük ve Bagaj işlemlerinin ardından bizi bekleyen aracımıza yerleşiyoruz. Sonrasında Prag’a hareket. Sabah saatlerinde ulaşıp, Panoramik Şehir Turu’muzu gerçekleştiriyoruz. büyük bir kısmı yürüyerek yapılan, panoramik şehir turunda, tarihi sokakları, ortaçağdan kalma görkemli yapıları ile Prag bizi bekliyor. Görülecek yerler arasında; Loreta Kilisesi ve Cerninsky Sarayı, Hradcany(Eski Saray Bölgesi), St. Vitus Katedrali, Charles Köprüsü, Vaclav Meydanı, Ulusal Müze, Eski Şehir Meydanı ve Astronomik Saat, Tyn Kilisesi ve Barut Kapısı bulunmaktadır. Turumuzun sonunda alışveriş için serbest zaman. Öğleden sonra otelimize yerleşiyoruz. Konaklama PRAG’ta otelimizde.

2. GÜN  /   PRAG-KARLOVY VARY-PRAG         

Sabah otelde alınacak kahvaltının ardından, Karlovy Vary’e hareket. Çek Cumhuriyeti’nin; film festivali, yeşili, masalımsı binaları ve şifalı suları ile ünlü şehrini keşfedeceğiz. Bir dönem Atatürk’ün de kalıp tedavi gördüğü bina ve zaman geçirdiği restoran da ayrıca görecekleriniz arasında. Öğleden sonra Prag’a dönüyoruz. Arzu eden misafirlerimizle akşam yüzyıllarca ressam, şair ve müzisyenler için ilham kaynağı olmuş ünlü Vltava Nehri üzerinde yemekli tekne turu. (ekstra) Bu gezi sırasında, şehrin pek çok tarihi yapısının eşsiz gece manzaralarını görebilirsiniz. Konaklama PRAG’ta otelimizde.

3. GÜN  /   PRAG-TEREZİN-DRESDEN         

Sabah kahvaltısının ardından otelimizden ayrılıp, bir günde iki farklı ülkede gezi yapacağız. Öncelikle Çek topraklarındaki en ünlü Nazi toplama kamplarından olan Terezin Kalesi'ni ziyaret edeceğiz. Sonrasında ise Almanya Topraklarına Saksonya eyaletine geçerek bu coğrafyanın en güzel şehirlerinden olan Rönesans mimarisini en iyi yansıtan yer olmasından dolayı da “Elbe kıyısı Floransa’sı” olarak anılan Dresden'i geziyoruz. Bu şehirde Almanya'nın en ünlü Protestan Kilisesi olan Fraukirche, Zwinger Sarayı, Semper Operası, Kraliyet Sarayı’nı görmenin yanında Avrupa'nın en uygun alışveriş imkanlarını sunan dükkanlarının da bulunduğu caddelerde gezinmek için zamanınız olacak. Akşamüzeri Prag’a dönüş. Konaklama PRAG’ta otelimizde.

4. GÜN  /   PRAG-VİYANA        

Sabah kahvaltısından sonra otelimizden ayrılıp, Avusturya’ya hareket Keyifli bir orman yolculuğu ile Viyana’ya  ulaşıp, sizlere şehrin tarihi ve turistik yerlerini gezdireceğiz; Ring üzerinde Opera, Sanat Tarihi Müzesi, Parlamento, Belediye Binası, Üniversite ve Hoffburg Sarayı'nı, Karls Kirche’yi göreceğiz. Tuna Nehri’ni görüp, turumuzun sonunda Karntner Strase’de alışveriş için serbest zaman alıyoruz. Akşam saatlerinde otelimize yerleşiyoruz. Akşam, dileyen misafirlerimiz için Ortaçağ Gecesi’nde Grinzig Meyhanelerinde yemek ve eğlence bizi bekliyor. (ekstra) Gecenin sonunda Konaklama VİYANA’da otelimizde. 

5. GÜN  /    VİYANA-BRATISLAVA-BUDAPEŞTE     

Sabah otelde alınacak kahvaltının ardından, Mayerling, Seegrotte, Baden Turu(Viyana Ormanları Turu) Alplerin kuzeydoğu uzantısı olan Wienerwald Gezisi'nde ilk durağımız Seegrote. II. Dünya Savaşı’nda Nazilerin, savaşın kaderini değiştirebilecek, dünyanın ilk nesil en hızlı jet savaş uçağını ürettikleri eski bir maden ocağında, Avrupa’nın en büyük yeraltı gölünde etkileyici bir tekne gezisi yapılacak, sonrasında Viyana dışındaki muhteşem 

ormanlardan geçilecek ve bir sonraki durakta Mayerling trajedisinin yaşandığı Mayerling Av Köşkü gezilecek. Köşk; günümüzde Carmelit rahibelerinin yaşadığı bir manastır konumunda. Gezinin son durağı ise Bethooven’ın 9. senfonisine ilham veren, şirin kaplıca şehri Baden. Öğleden sonra Slovakya’ya hareket ediyoruz. Bratislava'ya ulaşıp; tarihte Avusturya-Macaristan İmparatorluğu'nun en önemli şehirlerinden biri olarak göze çarpan, Danube Nehri kıyısındaki Slovakya'nın başkentinde panoramik şehir turu yapıyoruz. Akşamüzeri Macaristan’a hareket. Konaklama BUDAPEŞTE’de otelimizde.

6. GÜN  /    BUDAPEŞTE      

Sabah kahvaltısının ardından, Budapeşte Şehir Turu’muzu yapıyoruz. Gezilecek yerler; ‘Hosek Ter’ yani Kahramanlar Meydanı, Budapeşte’nin en geniş ve lüks caddelerinden biri olan Andrassy Caddesi'nden geçerken, Viyana’daki opera binası örnek alınarak yapılan Opera Binası’nı, Aziz Istvan Katedrali'ni, Parlamento Binası'nı görüyoruz. Tuna Nehri üzerinden "Peşte" Yakası'ndan "Buda" Yakası'na Zincirli Köprü’den geçerek St. Gallert Tepesi ve Budin(Buda) Kalesi’ni görüyoruz. Turumuzun sonunda, alışveriş için serbest zaman. Macaristan’a özgü uygun fiyatlı el işi örtüler, kristal, porselen ürünler, hediyelik eşyalar, içkiler vb. alabilirsiniz. Arzu eden misafirlerimizle akşamüzeri Tuna Nehri Tekne gezisine katılabilir.  (Ekstra) Akşamüzeri otelimize dönüyoruz. Konaklama BUDAPEŞTE’de otelimizde.

7. GÜN  /   BUDAPEŞTE-SZENTENDRE-ESTERGON-BUDAPEŞTE        

Sabah kahvaltısından sonra, öncelikle otantik macar yerleşimi Szentendre’ye gidiyoruz. Ucuz alışveriş fırsatını da bulacağımız şirin kasabadaki serbest zamanın ardından yaklaşık 150 yıl Osmanlı himayesinde kalmış Ezstergom’u ziyaret ediyoruz. Kentin tarihi kalesini ve Macar Katolik Kilisesi'nin merkezi Ezstergon Bazilikası'nı görüyoruz. Öğleden sonra Budapeşte’ye  dönüyoruz. Arzu eden misafirlerimizle akşam lobide buluşup, Macar müziklerinin örneklerini dinleyeceğimiz Çigan Gecesi’ne gidiyoruz. Yemekli, içkili, müzikli eğlencenin sonunda otelimize dönüyoruz. (Ekstra) Konaklama BUDAPEŞTE’de otelimizde.

8. GÜN  /    BUDAPEŞTE-VİYANA-İZMİR       

Sabah kahvaltısının ardından otelimizden ayrılıp Viyana’ya hareket. Pasaport ve bagaj işlemlerinin ardından, Pegasus Havayollarının 15:10 uçuşu ile hareket. Saat 18:25’te İzmir Adnan Menderes Havalimanı’na ulaşıp, başka   Mavi Tour organizasyonunda buluşmak ümit ve dileğiyle ayrılıyoruz.

 

 

 

Fiyata Dahil Olan Servisler

 


 • İzmir-Nürnberg gidiş / Viyana-İzmir dönüş uçak biletleri
 • 3 Gece PRAG, 3 Gece BUDAPEŞTE, 1 Gece VİYANA’da 4* Otellerde konaklama
 • Sabah Kahvaltıları (7)
 • Tüm Şehir Turları
 • Havaalanı Vergileri 
 • Şehir Giriş Ücretleri
 • Türkçe rehberlik hizmetleri 
 • Zorunlu Mesleki Sorumluluk sigortası 

 

Fiyata Dahil Olmayan Servisler

 


 • Yurtdışı çıkış harcı (50 TL.) 
 • Vize ücreti ve servis bedeli (130€)
 • Öğle yemekleri ve ekstra akşam yemekleri
 • Tüm Müze, Saray, Örenyeri vb. giriş ücretleri
 • Sehayat Sağlık Güvence Paketi (15€)
 • Gece Eğlenceleri ve Tekne Turları vb.
 • Budapeşte Çigan Gecesi (40)
 • Budapeşte Tuna Tekne Turu (30€)
 • Viyana Ortaçağ Gecesi (45€)
 • Prag Vlatava Tekne Turu (40€)

 

Tarih İki Kişilik Odada
Kişi Başı
Tek Kişi Ek YatakÇocukTaksitler
31.07.2020849.00 €1099.00 € 849.00 €0 - 2 Yaş 120.00 €
3 - 11 Yaş 749.00 €
Taksitler »

Hareket Tarihi ve Saatleri

31 Temmuz Kalkış Noktaları : İZMİR

Tur Hakkında Düşünceleriniz

Ad Soyad
Mesajınız
(En çok 500 karakter)

karakter kaldıTur Arama
Tarih:
 
Kategori:

Tur Takvimi