iletişim
DOMATİA RUM KÖYÜ-KARİNA VE ŞİRİNCE TURU

DOMATİA RUM KÖYÜ-KARİNA VE ŞİRİNCE TURU

DOMATİA RUM KÖYÜ-KARİNA VE ŞİRİNCE TURU
DOMATİA RUM KÖYÜ-KARİNA VE ŞİRİNCE TURU
İZMİR
Günü Birlik / YOK
Günübirlik tur sayfasında bu alanları tasarımdan kaldırın
Tur Programını Yazdır
Günü Birlik

TANITIM

DOMATİA RUM KÖYÜ-KARİNA VE ŞİRİNCE TURU

 

Dilek yarımadası-Büyük Menderes Deltası Milli Parkı içinde yer alan Domatia (Doğanbey) Rum Köyü hafta sonu için keyifli bir rota, bol fotoğraf çekip, temiz havayı soluyabileceğiniz, enfes balıklar yiyebileceğiniz kadar keyifli

KARİNA ‘da EXTRA CANLI MÜZİK EŞLİĞİNDE ÖĞLE YEMEĞİ

 

Sabah saat 07:45 Mavişehir MAvibahçe önü, 07:50 Bostanlı İskele önü, 08:10 Girne Yunuslar Mavikule, 08:15 Girne Tatilbudur önü, 08:20 Girne MC Donald’s Karşısı, 08:40 Bornova E.Ü.H. önü, 08:50 Üçyol Pizza Pizza, 09:00 Susuz Dede Durak, 09:10 Üçkuyular Opet önünden misafirlerimizi aldıktan sonra Domatia Rum Köyü’ne ve Şirince Köyü'ne gitmek üzere yola çıkıyoruz.

 Eski adı Domatia köyü olan eski  Doğanbey Köyü M.Ö. 7.yy'dan günümüze uzanan bir geçmişe sahiptir. Yakın çevresinde eski gümrük binalarının olduğu Karina, antik yerleşim Tebai ve Lade Adası bulunmaktadır. Domatialılar’ın, Samos'tan (Sisam), Sakız Adası'ndan, Oniki Ada'dan ve Kıbrıs'tan geldikleri bilinir. Eskiden evler büyük bir ormanın içerisinde birbirinden ayrı, her biri büyük avlulara sahip oda şeklinde inşaa edilirmiş ve bu odalara Rumca’da Domatia denmiştir. Yerleşim biraz daha gelişip köy meydana geldiğinde bu isim, aynı zamanda köyün ismi olmuştur.

Sırtını Dilek dağına(Samsun  dağı) yaslamış  Bu eski Rum Köyü’nün deniz manzaralı , Arnavut kaldırımlı  dar sokaklarında sessizce dolaşıp fotoğraf çekimi yaptıktan    sonra Domatia 'ya  6 km uzaklıktaki , Karina sahilinde bulunan meşhur balık lokantasında balıklarımızı yiyoruz . Bu bölge, Büyük Menderes Irmağı’nın, Ege Denizi’ne kavuştuğu yerde oluşmuş ilginç bir coğrafi oluşumdur ve Dilek yarımadasının gidilebilecek en uç noktasıdır.Bundan sonrası Yunan Adası Sisam 'a çok yakın olduğu için Jandarma koruması altındadır.

 Keyifli bir yemeğin ardından yolumuza devam ediyoruz ve Şirınce'ye ulaşıyoruz . Dağdaki Efes olarak bilinen Nişanyan evleriyle meşhur eski Türk ve Rum  evlerinin arasında dolaşıyoruz, dilersek  şarap alışverişimizi yapıyoruz . Şirince gezimizin ardından turumuzun sonuna geliyor ve geri dönüş yolculuğuna başlıyoruz. Bir sonraki MAVİ TOUR  organizasyonunda buluşmak üzere siz misafirlerimiz ile vedalaşıyoruz.

 

   

 

TUR PROGRAM

FİYATLAR


DAHİL OLANLAR

 

DAHİL OLMAYANLAR

FİYATA DAHİL OLAN SERVİSLER:

— Otobüsle Ulaşım

— Profesyonel rehberlik hizmeti

— Otobüs İkramları

 

— Yolda alınacak sabah kahvaltısı ve öğle yemeği

— Öğle yemekleri

— Müze ve Örenyeri giriş Ücretleri

Hareket Tarihi ve Saatleri

Günübirlik tur sayfasında bu alanları tasarımdan kaldırın

TUR NOTLARI

FOTOĞRAF GALERİSİ

YORUMLAR

Tur Hakkında Düşünceleriniz

Ad Soyad
Mesajınız
(En çok 500 karakter)

karakter kaldıTur Arama   Otel Arama
Tarih:
 
Kategori:


>>> Tur Takvimi <<<
Kategoriler