iletişim
ESKİŞEHİR TURU

ESKİŞEHİR TURU

Kısa Açıklama: Sazova Bilim Kültür Parkı-Odun Pazarı -Kent Park-Gondol Gezisi-Balmumu Müzesi- Çağdaş Cam Sanatları Müzesi-Modern Sanatlar Müzesi

Gezilecek Yer : Sazova Bilim Kültür Parkı-Odun Pazarı -Kent Park-Gondol Gezisi-Balmumu Müzesi- Çağdaş Cam Sanatları

Hareket Tarihleri : 12 Aralık

Geceleme / Konaklama : 1 GECE 2 GÜN Abacı Konak Hotel

Kalkış Noktaları : İZMİR

Ulaşım : OTOBÜS
Kişi Başı Fiyatı
449.00 TL
1 GECE 2 GÜN
Sosyal Medyada Paylaşın...
Tur Programını Yazdır
En Uygun Fiyat İçin Turunuzu Hesaplayın
Kalkış Tarihi Kişi Sayısı 1. Çocuk Yaşı 2. Çocuk Yaşı  
449.00 TL
'dan başlayan
fiyatlar
Turunuza özel fiyatlar için yukarıda istenilen bilgileri girerek arama yapın.
 

1. Gün: Sabah saat 05:45 Mavişehir Mavibahçe Avm önü, 05:55 Bostanlı İskelesi önü,  06:15 Girne Yunuslar Mavi Kule, 06:20 Girne Mevlana Camii otobüs durağı önü, 06:25 Girne MC Donald's Karşısı,  06:55 Üçyol Pizza Pizza önü, 07:05 Susuz Dede Durağı, 07:15 Üçkuyular Meydan Pamukkale Yazıhaneler önü, 07:35 Bornova E.Ü.H. önünden  misafirlerimizi alıyoruz ve yolculuğumuza başlıyoruz. Sabah kahvaltımızı yoldaki uygun bir tesiste aldıktan sonra Afyon üzerinden, Kütahya’ya varıyoruz. ’Türkiye'nin çini atölyesi’’ olarak bilinen Kütahya’da çini alışverişi için alacağımız serbest zaman sonrasında, öğle yemeği molası veriyor ve Eskişehir’e hareket ediyoruz. Öncelikle Eskişehir’in Sazova Bilim Parkı’na devam ediyoruz. Eskişehir'in, Sazova Mahallesi’nde, 400 bin metrekare alana kurulu Sazova Bilim-Sanat ve Kültür Parkı’nda; Parkta Nuh’un Gemisi’nin yanı sıra, 25 bin metrekarelik bir gölet, park çevresinde dolaşan buharlı mini tren, çocuk oyun alanları, hayvanat bahçesi, bilim ve deney müzesi, konser alanları, amfitiyatro bulunmaktadır. Burada Masal Şatosu’nu, Korsan Gemisi’ni, Nuh’un Gemisi’ni ve göleti geziyor ve ardından, otelimize hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.  

Konaklama Oteli: Abacı Konak Hotel


2. Gün: Sabah kahvaltımızı otelimizde açık büfe olarak aldıktan sonra, Eskişehir‘in en eski yerleşim yeri olan Odunpazarı, geleneksel Osmanlı mimarisinin özelliklerini yansıtan tarihi yapıları ile UNESCO Dünya Miras Listesi’ndedir. Burada, balmumu heykel sergisinin Türkiye'deki ilk örneği olan Balmumu Müzesi’ni, Türkiye’de bilinen ilk Modern Cam Müzesi’ni Ardından, 19. yüzyıl mimarisinin en güzel örneklerinin sergilendiği Odun Pazarı'nda dolaşarak, her biri birer tarih olan ve geleneksel Osmanlı yaşantısını gözlerimizin önünde canlandıran tarihi konaklar arasında kendimizi Osmanlı döneminde hissedeceğiz. Akabinde, Odun Pazarı’nda, 16. Yüzyılda inşa edilmiş olan Kurşunlu Külliyesi’ni, 150 yıllık bir geçmişe sahip Eskişehir Mevlevihanesi’ni ve Eskişehir'in simgesi haline gelmiş Lületaşı Müzesi'ni gezme olanağı buluyoruz. el sanatları ve çeşitli hediyelik eşyaların satıldığı Atlı Han’da serbest alışveriş molamızı alıyor ve sonrasında Modern Sanatlar Müzesini geziyoruz buradan Eskişehir’in Meşhur çiğ böreğini tattıktan sonra, Venedik kanallarını anımsatan Porsuk Çayı'nda yapılacak keyifli bir tekne turu (ekstra) yapıyor ve modern yüzünün kanıtı olan, Toplam 300.000 m2’lik alana kurulu,  Porsuk Çayı’ndan yapay olarak oluşturulan plajıyla adından söz ettiren ünlü  Kent Park’ı ziyaret ediyoruz. Gerekli molaların ardından İzmir’e ulaşıyor, bir sonraki MAVİ TOUR   organizasyonunda buluşmak dileğiyle ayrılıyoruz.

   

Fiyata Dahil Olan Servisler

— Otobüsle Ulaşım

— 4*Otelde 1 Gece  konaklama  

— Otelde alınan sabah-akşam yemekleri

— Profesyonel rehberlik hizmeti

— Seyahat Sigortası

— Otobüs İkramları

Fiyata Dahil Olmayan Servisler

— Otellerde alınan ekstra yiyecek içecekler

— Öğle yemekleri

— Müze ve Örenyeri giriş Ücretleri

— Konaklama vergileri

— Porsuk tekne ücreti

Tarih İki Kişilik Odada
Kişi Başı
Tek Kişi Ek YatakÇocukTaksitler
12.12.2020449.00 TL534.00 TL 499.00 TL-Taksitler »

Hareket Tarihi ve Saatleri

12 Aralık Kalkış Noktaları : İZMİR

Tur Hakkında Düşünceleriniz

Ad Soyad
Mesajınız
(En çok 500 karakter)

karakter kaldıTur Arama
Tarih:
 
Kategori:

Tur Takvimi