iletişim
BOZCAADA GÖKÇEADA

BOZCAADA GÖKÇEADA

Kısa Açıklama: Hasanboğuldu- Sütüven Şelalesi- Kazdağı MüzesiÇanakkale-Saat Kulesi- Aynalı Çarşı- Truva Atı- Tepe KöyZeytinli Köy-Bozcaada Kalesi-Alaybey Camii

Gezilecek Yer : Hasanboğuldu- Sütüven Şelalesi- Kazdağı Müzesi

Hareket Tarihleri : 07, 28 Ekim

Geceleme / Konaklama : 2 GECE 3 GÜN 2 GECE YURDAKUL OTEL ÇANAKKALE KONAKLAMA

Kalkış Noktaları : İZMİR

Ulaşım : OTOBÜS
Kişi Başı Fiyatı
1049.00 TL
2 GECE 3 GÜN
Sosyal Medyada Paylaşın...
Tur Programını Yazdır
En Uygun Fiyat İçin Turunuzu Hesaplayın
Kalkış Tarihi Kişi Sayısı 1. Çocuk Yaşı 2. Çocuk Yaşı  
1049.00 TL
'dan başlayan
fiyatlar
Turunuza özel fiyatlar için yukarıda istenilen bilgileri girerek arama yapın.

BOZCAADA GÖKÇEADA   

 

2 GECE YURDAKUL OTEL ÇANAKKALE KONAKLAMA 

Hasanboğuldu- Sütüven Şelalesi- Kazdağı Müzesi

Çanakkale-Saat Kulesi- Aynalı Çarşı- Truva Atı- Tepe Köy

Zeytinli Köy-Bozcaada Kalesi-Alaybey Camii

 

1.Tur:15-17 Nisan 2.Tur:02-04 Mayıs(Ramazan Bayramı)

 3.Tur:13-15 Mayıs 4.Tur:27-29 Mayıs 5.Tur:10-12 Haziran

6.Tur:24-26 Haziran 7.Tur:10-12 Temmuz(Kurban Bayramı)

8.Tur:29-31 Temmuz 9.Tur:12-14 Ağustos 10.Tur:26-28 Ağustos

11.Tur:09-11 Eylül 12.Tur:23-25 Eylül 13.Tur:07-09 Ekim

14.Tur:28-29 Ekim 

2 Gece 3 Gün

1. Gün: Sabah saat 06.00 Üçkuyular Meydan Pamukkale yazıhaneler Önü, 06.10 Susuz Dede Durağı, 06.20 Üçyol Kamil Koç Yazıhanesi önü, 06.40 Bornova E.Ü.H Önü,  06.55 Girne Yunuslar Mavikule önü, 07.00 Bostanlı İskele önü, 07.05 Mavişehir Mavibahçe Karşısından misafirlerimizi aldıktan sonra yolculuğumuza başlıyoruz.Ayvalık-Edremit-Akçay üzerinden Kazdağları eteklerinde bulunan Tarihte Sarıkız ve Hasanboğuldu Efsanesi ile ilgi çeken bu sıradağ, antik dönemlerde ise Dünyanın ilk rüşvetine sahne olmuş ve hatta dünyanın ilk güzellik yarışması dahi bu dağ üzerinde gerçekleşmiştir. Bunca zenginliği içerisinde barındıran bu oksijen cenneti, Truva Savaşları`na da kaynaklık etmiştir. Bizim ise ilk güzergahımız Hasanboğuldu Efsanesi`nini geçtiği yerler olacak. Kaz Dağları`nın eteklerinde bulunan Sütüven Şelalesi`ni ve Hasan Boğuldu Göleti`ni küçük bir yürüyüşle ziyaret ederken, doğanın her tonunu görebileceğiniz bir ağaç tünelinden geçeceksiniz. Bu ormanlar, Evliya Çelebi`nin Seyahatnamesinde “Binbir Pınarlar Dağı” olarak nitelediği “İda Dağları(Kaz Dağları)” anlatımını kanıtlarcasına, sularını akıtıyor derelerinden.. Buradaki huzur verici doğa gezimizi tamamladıktan sonra Yolumuza devam ederek  Hasan sırtını Kazdağları`na yaslamış, şirin bir sahil ve tatil yerleşimi olan Güre`ye ulaşarak Kazdağı Müzesi`ne uğruyoruz. Kazdağı Müzesi Kazdağı Bölgesi ziyaretçilerine görsel objeler, efemera, eşya, resim ve maketleri sergileyerek misafirlerini bilgilendirmeyi, eğlendirmeyi ve geliştirmeyi amaçlıyor. Rehberimiz eşliğinde yapacağımız müze gezisinde İda dağı Mitosları, Troya ve Antandros, Kuzey ege Antik Kentleri, Antik dönemlere ait sikkeler, vazolar ve terrakotalar, Fatih`in İstanbul`un fethi sırasında Toroslardan getirdiği Tahtacı Türkmenleri, Yörükler ve Muhacırlar, Kazdağı Milli Parkı, Kazdağı Endemik Bitkileri ve Faunası, Hasanboğuldu, Sutüven Şelalesi ve Sarıkız Efsanesi, Bölgedeki eski zeytinyağı fabrikaları ve zeytincilik, eski Edremit ve Körfez fotoğrafları ve belgeleri, Mustafa Kemal Atatürk`ün Edremit ziyaretleri ve Atatürk`ün balmumu heykeli gibi değerleri inceliyoruz. Yaptığımız güzel ziyaret sonrası yola çıkarak Kazdağları-Ayvacık-Ezine istikametinden Çanakkale`ye ulaşıyoruz. Çanakkale Merkezde Saat Kulesi, Aynalı Çarşı,Truva Filminde Kullanılan Truva Atı gibi ziyaret noktalarını da gezerek günü sonlandırıyoruz. Çanakkale Merkezde bulunan otelimize ulaşıyoruz. Akşam yemeği ve Konaklama otelimizde.Otelimizin mükemmel konumu ile dileyen misafirlerimiz Merkez sahilde yürüyüş yapabilir.

Konaklama Oteli: Yurdakul Otel

2. Gün: Sabah kahvaltımızı otelimizde aldıktan sonra Çanakkale merkezden feribot kullanarak Gelibolu yarımadasında Eceabat ilçesine geçiyoruz ve oradan da Gökçeada`ya giden feribotların kalktığı Kabatepe limanına geçip yaklaşık olarak bir buçuk saat sürecek yolculuk için arabalı feribottaki yerimizi alıyoruz. Son yıllarda yavaş yavaş ziyaretçisi artmakta olan geçmişten günümüze konumu ile büyük öneme sahip ülkemizin en büyük adası Gökçeada`ya ulaşıyoruz. Kuzu limanda bizleri bekleyen minibüslere binip eski Rum köyleri turuna başlıyoruz (ekstra)1970`lerden itibaren güzel ada anlamına gelen Gökçeada ismi ile anılan adanın ne kadar güzel olduğunu sizler gemimiz adanın dış dünya ile bağlantısı olan Kuzu Limanına yanaşıp içlere doğru yol aldıkça fark edeceksiniz. Yıllar boyu Türk – Rum nüfusun iç içe yaşadığı ama zaman içerisinde Rum nüfusta yaşanan dalgalanmalar sonrası iyice azalan nüfuslarına rağmen adanın sahip olduğu eski köylerde hala geçmişe dair tüm esintileri hissedebileceksiniz. İlk ziyaret edecek olduğumuz yer en çok ziyaret edilen köy olan Zeytinli Köyde son yıllarda Yunanistan`dan köylerine geri dönen Rumların açtığı birçok kafe bulunuyor. Menülerinde mutlaka dibek kahvesi, sakızlı muhallebi, frappe oluyor. Köydeki kahve molamızdan sonra sıra da adanın en yüksekte kurulan köyü olan Tepe Köy var. Tepe Köy her sene 15 Ağustos`da gerçekleşen ünlü Meryem Ana Panayırı`na ev sahipliği yapan köy. Köyün şu an için en ünlü ismi uzun yıllar yaşadığı İstanbul`dan doğduğu köye dönen ve ürettiği ev şarapları ile Barba Yorgo. Bir sonraki durağımız öğle yemeği için serbest zaman verecek olduğumuz Ada Merkezi. Efi Badem kurabiyelerini tatmayı kesinlikle unutmayın. Öğle yemeğinden sonra artık Ada`nın belki de en eğlenceli kısmında vakit geçireceğiz. Programımızı tamamladıktan sonra tekrar Kuzu limanına dönerek Çanakkale merkezde konaklayacağımız otele geçiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

Konaklama Oteli: Yurdakul Otel

3. Gün: Sabah otellimizde alacağımız kahvaltı sonrası Çanakkale merkezden ayrılarak Ezine üzerinden “Eyvah Eyvah” filminin çekildiği şirin yerleşimlerden biri olan Geyikli`nin İskelesi `ne ulaşıyoruz ve Bozcaada`ya ulaşmak için Feribot İskelesine giriş yapıyoruz. Takribi 45 dakikalık bir feribot yolculuğumuz sonrasında Bozcaada`ya ulaşıyoruz. Çanakkale Savaşları sırasında İngilizler adına savaşan A.N.Z.A.C Kolordusunun üssü olarak kullanılmış olan, antik dönemde Tenedos Adıyla anılan, Üzüm Bağları ile ünlü Bozcaada`yı gezmeye başlıyoruz. İlk Durağımız Cenevizliler, Venedikliler, Roma, Bizans ve Osmanlı dönemine kadar birçok yönetim altında kalan Bozcaada Kalesi olacak. Buradaki gezimiz ardından Bozcaada`nın ilk Camisi Alaybey Camii`ne gidiyoruz. Burada Osmanlı`ya katkıda bulunmuş 14 kişinin mezarının bulunduğu avluyu da görüyoruz. Cami ziyareti sonrası Osmanlı döneminde Bozcaada nüfusun %80 ini oluşturan Rumların mübadele sonrasında Batı Trakya`ya göç etmesi ardından terk edilen Bozcaada`nın rengârenk Tarihi Rum Evlerinin oluşturduğu sokaklarda yapacağımız kısa bir yürüyüşle, Bozcaada`nın kültürü haline gelmiş Badem Kurabiyeleri`ni yapan bölgenin yöresel lezzetlerinin yapıldığı Çiçek Pastanesi`ne gidiyoruz. Damakçatlatan ve Badem kurabiyelerinden tatmayı unutmayın. Buradaki lezzet molası ardından Bozcaada İskelesinden Feribot`la Geyikli İskelesine dönüyoruz. Geyikli`den ayrılarak İzmir`e doğru yola çıkacağız,gerekli molaların ardından İzmir’e ulaşıyoruz ve başka bir MAVİ TOUR  organizasyonunda buluşmak dileği ile ayrılıyoruz.

Fiyata Dahil Olan Servisler

O  Otobüsle ulaşım ve belirtilen tüm turlar

O  2 gece Otel konaklaması

O  Otellerde alınan sabah-akşam yemekleri

O  Otobüs ikramları

O  Seyahat sigortası

O  Rehberlik hizmeti

O  Çanakkale Eceabat Feribot biletleri

O  Kabatepe Gökçeada Feribot biletleri

O  Geyikli Bozcaada Feribot biletleri

Fiyata Dahil Olmayan Servisler

O  İlk gün Sabah kahvaltısı

O  Öğle yemekleri

O  Müze ve örenyeri girişleri

O  Kişisel harcamalar

O  Gökçeada günübirlik gezi dolmuş ücreti (zorunlu)

O  Hasanboğuldu Sütüven dolmuş ücretleri

Hareket Tarihi ve Saatleri

07, 28 Ekim Kalkış Noktaları : İZMİR

Tur Hakkında Düşünceleriniz

Ad Soyad
Mesajınız
(En çok 500 karakter)

karakter kaldıTur Arama
Tarih:
 
Kategori:

Tur Takvimi