iletişim
UÇAKLI GAP

UÇAKLI GAP

Kısa Açıklama: MARDİN KONAKLAMA FARKI İLE...

Gezilecek Yer : ADANA – GAZİANTEP – URFA – MARDİN – ADIYAMAN – ANTAKYA

Hareket Tarihleri :

Geceleme / Konaklama : 4 GECE - 5 GÜN 4* ve 5* OTELLERDE KONAKLAMA

Kalkış Noktaları : İZMİR

Ulaşım : SUNEXPRESS HAVAYOLLARI
Kişi Başı Fiyatı
0.00
4 GECE - 5 GÜN
Sosyal Medyada Paylaşın...
Tur Programını Yazdır
En Uygun Fiyat İçin Turunuzu Hesaplayın
Kalkış Tarihi Kişi Sayısı 1. Çocuk Yaşı 2. Çocuk Yaşı  
0.00
'dan başlayan
fiyatlar
Turunuza özel fiyatlar için yukarıda istenilen bilgileri girerek arama yapın.

UÇAKLI GAP TURU

ADANA – GAZİANTEP – URFA – MARDİN – ADIYAMAN – ANTAKYA

Sabancı Camii-Bakırcılar Çarşısı-Balıklıgöl-Ulu Camii-Kasımiye Medresesi-Deyrul Zafaran Manastırı

Midyat Konuk Evi-Batman-Nemrut Dağı-Karakuş Tümülüsü-Cendere Köprüsü-Nissibi Köprüsü-St.Pierre Kilisesi-Tarihi Hatay Evleri

MARDİN KONAKLAMA FARKI

NEMRUT & GÖBEKLİTEPE & GAZİANTEP ZEUGMA MOZAİK MÜZESİ FARKI

KONİK KUBBELİ EVLER HARRAN & HASANKEYF ve HALFETİ TEKNE TURU FARKI

4* & 5* OTELLERDE KONAKLAMA FARKI

ERKEN REZERVASYON FIRSATINI KAÇIRMAYIN

Gün:İZMİR-ADANA-GAZİANTEP

Sabah 06:00 İzmir Adnan Menderes Havalimanında buluşuyor, 07:00 uçağı ile Adana Şakir Paşa Havalimanına yapacağımız uçuş sonrasında 08:25 Adana’ya ulaşıyoruz. Adana’daki ilk noktamız, dünyanın hala kullanımda olan en eski taş köprüsü olan Taş Köprü olacak. Burayı ziyaret edip fotoğrafladıktan sonra, gezimize muhteşem mimarisiyle Adana’nın sembolü olan Sabancı Merkez Camii ile devam ediyoruz. Camide vereceğimiz fotoğraf molası ardından Ceyhan-Dörtyol üzerinden Gaziantep’e ulaşıyoruz. Gaziantep’teki ilk gezi noktamız Birecik Barajı’nın suları altında kalan tarihi Zeugma Antik Kentinden çıkarılan mozaiklerin sergilendiği, mozaik literatüründeki sıralamayı değiştiren koleksiyonunun bulunduğu Gaziantep Zeugma Mozaik Müzesi’ne gidiyoruz. Yapı bakımından modern bir tarza sahip olan müzenin Arkeoloji ve Mozaik bölümlerini gezerek tarih öncesi fosil ve insanların kullandığı eşyalar, mezar gibi eserleri görüp müzeden ayrılıyoruz. Ardından yemek konusunda adından söz ettiren Gaziantep’in lezzetlerinden tatmak için yöresel bir restorana gidiyoruz. Eski Antep Şehir Merkezine ulaşarak günümüzde hala faal olan Naib Hamamı’nı görüyoruz ve Antep savunmasında önemli bir yeri ve değeri bulunan 14 Şehitler Anıtı’nı ziyaret ediyoruz. Sonrasında Orhun Kitabeleri’nin replikasını görüyoruz. Kale-i Füsun ya da Kefen Kalesi olarak adlandırılan Gaziantep (Ayıntap) Kalesi’ni dışarıdan fotoğraflayarak tarihi hanların arasından yürüyüp Eski şehrin kalbine doğru yol alıyoruz. Antep’in sedef kakma, tel kırma, bakırcılık gibi meşhur el sanatlarının bulunduğu Zincirli Bedesten, Bakırcılar Çarşısı ve Almacı Pazarlarını gördükten sonra burada alacağımız serbest zamanda yöresel ürünleri satın alabilişiniz ve tarihi Tahmis Kahvesinde “Menengiç Kahvesi”nin tadına bakabilirsiniz. Bugünkü gezimiz sonrasında otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Gaziantep’te 4*Plaza Hotel’de.

Gün:GAZİANTEP-HALFETİ-HARRAN-ŞANLIURFA

Sabah kahvaltımızı otelimizde açık büfe olarak aldıktan sonra, Nizip- Birecik yolu üzerinden karagüllerin şehri su altındaki Eski Halfeti’ye ulaşıyoruz. Burada bizleri bekleyen teknelerimize binerek Birecik Barajı suları altında kalmış olan ve mağaralarıyla ünlü Savaşan Köyü’nü ve Rum Kale’yi görerek rehberimizden bölge tarihini ve Birecik Barajı hakkında bilgiler alıyoruz. Karagül ve karagül kolonyası alışverişlerimizi yaptıktan sonra Peygamberler şehri Şanlıurfa’ya geçerek Harran’a ulaşıyoruz. Dünyanın ilk üniversite bina camisi El Firdevsi, Rasathane Kulesi kalıntılarını ve alışılmışın dışında mimarisiyle dikkat çeken Harran Evlerini geziyoruz. Harran gezimizde; bölge halkıyla kaynaşıp, geleneksel Urfa kıyafetleriyle fotoğraflarımızı çekiyoruz. Semavi dinler tarihinde önemli bir kent Urfa’da Balıklı Göl (Halil-ül Rahman Gölü), Ayn-ı Zeliha Gölü, Rızvaniye Camii ve Medresesi, Hz. İbrahim’in doğduğu mağara, Hz İbrahim’in ateşe atıldığı yer Halil-ül Rahman Camii, Mancınık, Urfa Kalesi, Dergâh Çarşısı, Gümrük Hanı, Şal Pazarı ziyaret edeceğimiz yerler arasında. Gezimizin ardından tarihi çarşıda kısa bir alışveriş molası veriyoruz. Akşam yemeği otelimizde. Akşam yemeği sonrasında, Güneydoğu’nun geleneklerini yansıtan Sıra Gecesi’ne gidiyoruz. Konaklama Şanlıurfa’da 4*Harran Hotel’de.

Gün:ŞANLIURFA-GÖBEKLİTEPE-MARDİN

Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında Göbeklitepe’ye gidiyoruz. Göbeklitepe, yerleşik tarih anlayışını değiştirip, dinler tarihini sorgulatacak ve yazılı dünya tarihini değiştirecek bir etkiye sahiptir. Tarihi Milattan önce 10000 yılına uzanan Göbeklitepe tarihteki en eski ve en büyük ibadet merkezi olarak biliniyor. Göbeklitepe, İngiltere’de bulunan Stonehenge'den 7000, Mısır piramitlerinden ise 7500 yıl daha eskidir. Alanında uzman rehberimizden Göbeklitepe tarihini dinledikten sonra kendine özgü geleneksel mimarisi ve el sanatları ile Mezopotamya Ovası’nın incisi Mardin’e ulaşıyoruz. Mardin’in geleneksel yemeklerini tadacağımız öğle yemeği molamızın ardından; Eski Mardin’e geçerek badem şekeri ve kuruyemiş alışverişlerimizi yapıyoruz. İslam mimarisinin en gözde örneklerinden Kasımiye Medresesi, kadim Süryani kültürü hakkında bilgi sahibi olabileceğimiz Deyrulzafaran Manastırı ve Eski Mardin’in merkezini oluşturan Ulu Cami’yi gezip yukarı Mezopotamya Ovası manzarası eşliğinde, tarihi Kayseriyye Pasajı’nın dar sokaklarında alışveriş molamızı veriyoruz. Sonrasında dinlenmek üzere otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Mardin’de 5*Erdoba Elegance Hotel’de.

Gün:MARDİN-MİDYAT-BATMAN-NEMRUT-ADIYAMAN

Sabah Otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında, ilk durağımız eski ismi Matiat olan, telkâri sanatı ve kadim tarihi ile görenleri büyüleyen Midyat olacak. Burada telkâri alışverişi için alacağımız serbest zaman sonrasında Midyat Konuk Evi’ni görüyor ve dar sokaklardaki bölgeye özgü karakteristik evleri fotoğraflıyoruz. Ardından Dicle Nehri-Hasankeyf üzerinden öğle yemeğini alacağımız Petrol Diyarı Batman’a ulaşıyoruz ve yöresel restoranda vereceğimiz serbest zamanda lezzetleri tatma şansı buluyoruz. Yolumuza Urfa-Siverek istikametinden devam ederken, Nissibi Köprüsü’ne ulaşıyor ve burayı fotoğraflama imkânı buluyoruz. Ekstra olarak alacağımız dolmuşlarımızla buluşup, Kommagene Kralı I. Antiochos’un tanrılara ve atalarına minnettarlığını göstermek için inşa ettirdiği, Dünyanın en güzel Gün Batımı noktası olarak görülen Nemrut Dağı Tümülüsü’ne hareket ulaşıyoruz. Nemrutta Gün Batımı ardından dolmuşlarımıza dönerek otelimize hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Adıyaman’da 4*Rabat Hotel’de.

Gün:ADIYAMAN-ANTAKYA-ADANA-İZMİR

Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında Antakya’ya varıyoruz ve geniş mozaik koleksiyonuyla dünyanın en önemli müzelerinden biri olan Antakya Müzesi’ni geziyoruz. Burada taş eserler ve Mozaik sanatıyla ilgili bilgileri rehberimizden aldıktan sonra, bir sonraki durağımız, Hristiyanlık tarihinin Kadim Kilisesi olan, Habib-i Neccar Dağı eteklerindeki St. Pierre Kilisesi olacak. 1996 tarihinden beri hac merkezi olarak tanınmış bu kilisede rehberimiz bilgileri ışında gezdikten sonra Hatay’ın meşhur künefelerinden tadacağımız bir lezzet molası veriyoruz. Antakya turumuza, Anadolu’nun ilk Camisi Habib-i Neccar Camii ile devam ediyoruz. Ülkemizin en eski camisi olan bu tarihi değere sahip yapının önemi ve tarihi geçmişi hakkında rehberimiz tarafından bilgilendirildikten sonra Tarihi Hatay Evleri arasında yapacağımız bir yürüyüş ardından Asi Nehri üzerinden yürüyüşle aracımıza dönüyoruz ve Adana Şakirpaşa Havalimanı’na hareket ediyoruz. 22:15 uçağı ile İzmir’e hareket ediyoruz. 23:50 İzmir havalimanına iniş yapıyoruz. Bir başka MAVİ TOUR organizasyonunda görüşmek üzere vedalaşıyoruz.

Fiyata Dahil Olan Servisler
 • Sunexpress Havayolları Direkt uçuk biletleri
 • *4*ve*5 Hotelde 4 gece konaklama
 • Otelde Alınan Sabah Kahvaltısı (4) Akşam Yemeği (4)
 • Zorunlu Seyahat Sigortası
 • Mavi Tour Profesyonel Türkçe Rehberlik Hizmeti
 • Havalimanı vergileri
Fiyata Dahil Olmayan Servisler
 • İlk gün yolda alacağımız sabah kahvaltısı
 • Tüm öğle yemekleri
 • Tüm içecekler
 • Müze ve Ören yeri giriş ücretleri
 • Otelde yer alan mini bar ve ekstra harcamalar
 • Nemrut’a çıkış dolmuş ücreti
 • Tekne ücreti
 • Sıra Gecesi ücreti

Hareket Tarihi ve Saatleri

Kalkış Noktaları : İZMİR

 • MAVİ TOUR, yolcularımız arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde uçuş detayları değişebilir, tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyit edilmesi gerekmektedir. Yolcularımız saat değişikliği riskini bilerek ve kabul ederek turu satın almıştır.
 • Rehberimiz Programını Tamamen Gerçekleştirmek Kaydı İle Programın Seyrinde Değişiklik Yapabilir
 • Triple Odalarda 3. Yatak Normal Yatak Konforunda Olmayabilir. Otel Duruma Göre Misafirlerimize Açılır-Kapanır Yatak ya da Çekyat Verebilir. LÜTFEN 3.YATAK KARARINI SATIŞ ANINDA VERİNİZ. AKSİ TAKDİRDE OTELDE DEĞİŞİKLİK YAPILMAYACAKTIR.
 • İki Yaşını Doldurmuş Her Bireyin Otobüste Koltuk Alması Zorunludur. Otobüslü Turlarda 00-1,99 Yaş Çocuklardan Ücret Alınmaz. Eğer Çocuklar İçin Otobüste Koltuk İstenirse 02-06 Yaş Çocuk Fiyatı Uygulanır. 0-7 Yaş Çocuklar Ek Hizmet Bedeli Ödemez.
 • Koltuk Numaraları Rezervasyon Tarih Sırasına Göre Belirlenir. Turu Erken Satın Alan Misafirler Önde Oturmaya Hak Kazanırlar.
 • Ekstra Turlar, Kişi Sayısına Bağlı Olarak Hareket Eder. Ekstra Bir Turun Gerçekleşmemesi Halinde Misafirin Tazminat Hakkı Doğmaz. Bu Durumda MAVİ TOUR’un Bir Sorumluluğu Yoktur. Ekstra Tur Fiyatları Değişebilir. Bu Durumda Misafirin Turu Satın Aldığı Tarih Değil, Turun Hareket Ettiği Tarih Dikkate Alınır. Tura Gidilen Dönemdeki Ekstra Tur Fiyatı Geçerli Olur. Misafir Bunu Kabul Ederek Turu Satın Almıştır.
 • Tur Programında Belirtilen Saatler, Normal Hava ve Yol Koşullarına Göre Hesaplanmış Olup, Olası Gecikmelerde, MAVİ TOUR Sorumluluğu, Misafirin İse Tazminat Hakkı Yoktur.
 • Tur Konaklama Bölgelerinde ve Otellerinde Yoğunluğa Göre Aynı Standartlarda Olmak Kaydı İle Değişiklik Yapılabilir.
 • Tur Öncesi ya da Tur Esnasında Hava Muhalefeti Nedeniyle Yapılamayan Turlardan MAVİ TOUR’UN Sorumluluğu Yoktur. Uçaklı Turlarda MAVİ TOUR Yoğunluğa Bağlı Olarak ve Programı Aksatmamak Kaydıyla; Havalimanı, Havayolu Şirketi ve Uçuş Saati Değiştirme Hakkını Saklı Tutar.
 • Bu Turun Hareketi İçin Minimum Katılımcı Sayısı 30 Olarak Öngörülmüştür. Yeterli Sayıda Çoğunluk Olmadığında Turu 3 Gün Önceden Haber Vermek Kaydı İle İptal Hakkı MAVİ TOUR’da Saklıdır.
 • Turun İptali Durumunda MAVİ TOUR İptalini Bizzat Bildirmek Zorundadır. Yasal Süreç Olduğundan Tazminat Hakkı Yoktur.
 • Ön Ödeme Tutarı Kayıt Tarihinde Rezervasyon Bedelinin Minimum % 30’dur.
 • Turun Hareket Tarihinden 7 Gün Önce Kalan Tur Bedelinin Tamamlanması Gerekir. En Son Sirkü Bir Önceki Sirküyü Geçersiz Kılar.

Tur Hakkında Düşünceleriniz

Ad Soyad
Mesajınız
(En çok 500 karakter)

karakter kaldıTur Arama
Tarih:
 
Kategori:

Tur Takvimi