iletişim
BÜYÜK UKRAYNA

BÜYÜK UKRAYNA

Kısa Açıklama: İZMİRden İZMİRe DİREK UÇUŞ İMKANI ile!!!

Gezilecek Yer : ODESSA-UMAN-VİNNİTSYA-TERNOPİL-LVİV-KİEV

Hareket Tarihleri :

Geceleme / Konaklama : 6 GECE - 7 GÜN 3* ve 4* OTELLER

Kalkış Noktaları : İZMİR

Ulaşım : PEGASUS HAVAYOLLARI
Kişi Başı Fiyatı
0.00
6 GECE - 7 GÜN
Sosyal Medyada Paylaşın...
Tur Programını Yazdır
En Uygun Fiyat İçin Turunuzu Hesaplayın
Kalkış Tarihi Kişi Sayısı 1. Çocuk Yaşı 2. Çocuk Yaşı  
0.00
'dan başlayan
fiyatlar
Turunuza özel fiyatlar için yukarıda istenilen bilgileri girerek arama yapın.

BÜYÜK UKRAYNA TURU

İZMİR'DEN DİREKT UÇUŞ İLE !

İzmir(ADB) -> Kiev-Zhulyany(IEV) 23:50-02:15

Kiev-Zhulyany(IEV) -> İzmir(ADB) 02:55-05:15

1.Tur:31 Mayıs-08 Haziran & 2.Tur:12-20 Temmuz & 3.Tur:17-25 Temmuz & 4.Tur: 9-17 Ağustos

Gün:İZMİR-KİEV-ODESSA

Adnan Menderes Havalimanı Dış Hatlar Terminali Pegasus Kontuarı önünde saat 21:50’de buluştuktan sonra Pegasus Havayollarının PC1551 direk uçuşu ile saat 23:50’de Kiev’e hareket ediyoruz. Gece saat 02:15’te varışımızın ardından Odessa’ya hareket ediyoruz. Sabah saatlerinde şehre varıyor ve ardından birlikte panoramik şehir turumuza başlıyoruz. Karadeniz’in en önemli şehirlerinden Odessa bir zamanlar Tatarlar’ın ve Osmanlılar’ın en kilit konumdaki Hacıbey Kalesi’nin bulunduğu yerde Ruslar, 1700’lerin sonlarında Odessa kentini kurmuşlar ve bu kent, 1800’lü yıllarda, St. Petersburg ve Moskova’dan sonra, Rusya’nın üçüncü büyük kenti haline gelmiştir. Günümüzde Karadeniz’in İbiza’sı olarak adlandırılan ve Ukrayna’nın üçüncü büyük kenti olan Odessa, Ruslar’dan kalan tarihi binaları ve şehir yapısı, yemyeşil sokakları, geniş parkları ve sahil şeridiyle, sadece Karadeniz’in değil, Doğu Avrupa’nın da en güzel şehirlerinden biridir. Gezi esnasında; Sergey Eisenstein’in klasik filmi “Potemkin Zırhlısı” ile ünlenen Potemkin Merdivenleri, Tolstoy ve Catherine Sarayları görülecek. Buradan yürüyerek Odessa’nın gezilmeye değer yerlerinden Promorsk Bulvarı’ndan Odessa kentine doğru devam ediyoruz. Sonrasında misafirlerimizle eski kent merkezine geçerek; Derybasivska Caddesi, Ukrayna Ulusal Bankası, Ana Sinagog ve diğer görülmeye değer yerleri gezerek turumuzu bitiriyoruz. Ardından dinlenmek üzere otelimize yerleşiyoruz. Konaklama Odessa’daki otelimizde.

Gün:ODESSA

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ile ekstra olarak düzenlenecek turlara başlıyoruz. Katakomb Yeraltı Tünelleri Turu (Öğle Yemekli) – 55€: Bu turumuzda şehrin geniş alanına uzanan bir yeraltı labirenti olan katakombları geziyoruz. 200 yıl önce inşa edilmiş olan bu yeraltı tünelinin toplam uzunluğu yaklaşık olarak 100 km civarındadır. İkinci dünya savaşında askeri karargah olarak kullanıldığından katakomblarda ikinci dünya savaşından izler görmek mümkündür. Odessa Katakombları İkinci Dünya savaşı döneminde Odessa’nın 940 günlük savunmasında da büyük rol oynamıştır. Shustov Konyak Fabrikası - Akkerman Kalesi Turu – 40€: 1899 Yılında Odesa’da satın aldığı Konyak Fabrikası’nı günümüze kadar getiren Nikolay Leonidovic ve ailesi Rusya’da Konyak ve Votka kralı olarak bilinmektedir. Üretilen eşsiz konyakları tadabileceğimiz bu turda ayrıca konyak üretim tekniklerini, detaylarını ve üretim aşamalarını göreceğiz. Ardından durağımız 13. ve 15. Yüzyıllar arasında Bizanslılar tarafından inşa ettirilmiş, Unesco dünya mirası listesinde yer alan Akkerman Kalesi olacaktır. 1484 yılında Osmanlılar tarafından fethedilmiş olan Akkerman Kalesi toplam çevre uzunluğu 2 km. olan surları ve günümüzde sadece 26 tanesi ayakta kalmış olan gözetleme kuleleri ile muhteşem bir eserdir. Turumuzun ardından, otelimize geri dönüyor ve dinleniyoruz. Konaklama Odessa’daki otelimizde.

Gün:ODESSA-UMAN-VİNNİTSYA

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından, Vinnitsya’ya gitmek üzere yola çıkıyoruz. Yol üzerinde bulunan Uman şehrine giriyoruz. Uman, Eski Podolya eyaletinin başkenti olup içerisinde büyük bir tarih barındırmaktadır. Uman Yahudiler için en önemli liderlerden Breslovlu Rabbi Nachman’ın kabrine ev sahipliği yapmaktadır. Nazi Almanya’sının zulmünde yiten Yahudileri anmak ve hacı mertebesine ulaşmak için her sene binlerce Yahudi dünyanın çeşitli yerlerinden burayı ziyaret etmek için gelir. Uman gezimizin ardından Vinnitsya’ya devam ediyoruz. Varışımıza istinaden şehir turumuza başlıyoruz. Tarihi 9.YY’a kadar dayanan bu şehir sakin ve uyumlu halkıyla Ukrayna’nın en güzel şehirlerinden biridir. Toskana Barok stili ile yapılmış olan Bakire Meryem Kilisesi ve Vinnitsa Anıtı şehir turumuzda göreceğimiz yerler arasında. Turumuzun ardından, otelimize yerleşiyoruz. Konaklama Vinnitsya’daki otelimizde.

Gün:VİNNİTSYA-TERNOPİL-LVİV

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından, Lviv’e gitmek üzere yola çıkıyoruz. Yol güzergahımız üzerinde bulunan Ternopil şehrine uğruyoruz. Panoramik şehir turumuzun ardından öğle yemeği ve fotoğraf molası veriyoruz. Sonrasında Lviv merkeze varışımızı takiben yürüyerek şehir turumuzu başlıyoruz. II.Dünya savaşında zarar görmemiş ender şehirlerinden biri olan Lviv, trafiğe kapalı meydan ve caddeleri ile UNESCO listesindeki şehirlerden biridir. Yüz yıldan fazla süre Avusturya-Macaristan İmparatorluğu’nun yönetiminde kalan Lviv, o dönemde yapılmış ve bugün hemen hemen tamamı korunmuş olan binalarıyla, şirin bir Avrupa şehridir. Rus yönetiminde hiç kalmamış olan bu şehir, Ukrayna’nın bambaşka bir yüzünü oluşturur. Opera Binası, Ünlü Maria Zankovetska Tiyatro Binası, Svobada Meydanı, en eski katedral ve kiliselerin bulunduğu Eski Şehir Meydanı görülecek yerler arasındadır. Ayrıca dünyaca ünlü Lviv çikolatalarının satıldığı fabrika satış mağaza zincirlerinin en ünlü ve 4 katlı satış merkezinde serbest zaman ve sonrasında kahve fabrikasını (kahve madeni) ziyaret ederek kahve molası veriyoruz. Şehir turumuzun ardından dinlenmek üzere otelimize transfer oluyoruz. Konaklama Lviv’deki otelimizde.

Gün:LVİV-KİEV

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından, dileyen misafirlerimiz ile ekstra olarak düzenlenecek turlara başlıyoruz. Öğle Yemekli Şatolar Turu – 60€: Orijinal halleri XVIII. ve XIX. yy.'dan günümüze kadar korunmuş olan bu şatolarda adeta geçmişe, şövalye dönemine bir yolculuk yapacağız. Turumuz, Zolochev Şatosu ile başlayacak. Kale, yüzyıllar boyunca bir kraliyet ikametgahı, malikane ve hapishane olarak kullanılmıştır. Bu ziyaret ile; benzeri Avrupa’da 2 tane bulunan Çin Sarayı ve eşsiz oryantal havayı da solumak mümkün olacaktır. Ardından Podgoretski Şatosu gezilecek. 1635 yılında inşa edilen bu kale; zaptedilemez bir kaleden çok bir saray gibidir. “3 Silahşörler” filminin bir kısım çekimleri de bu kalede gerçekleştirilmiştir. Kalenin eşsiz surları ile birlikte, o dönem yaşamına ait birçok eser de görülmeye değerdir. Bu şatanun ziyareti sonrası Olesko Şatosu’nu görmeye gidiyoruz. Kale XVI. yy'da inşa edilmiştir. Günümüzde Lvov Sanat Galerisi'nin bir kolu olan bu müze-kale; Plonya Kralı 3. Jan Sobeiski'nin doğduğu ve yaşadığı yerdir. Shevcenko Ormanı ve Bira Fabrikası Turu – 30€: Bu turda Ukrayna folklorünü yakından tanıma fırsatı bulacağız. Açık hava müzesi olarak tasarlanan bölümde 120 yapı ve 6 tahta kilise bulunmaktadır. Müze gezisi sonrası Lviv’in yerel bira fabrikası ve fabrikada bulunan bira müzesini ziyaret edeceğiz. Ziyaretimiz esnasında bira tadımıda yapacağız. Tur sonrası Kiev’e hareket ediyoruz. Konaklama Kiev’deki otelimizde.

Gün:KİEV

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Kiev şehir turumuza başlıyoruz. Şehir turunda sırası ile; Vladimirskaya Caddesi üzerinden Merkez Opera ve Bale Binası’nı, ardından Altın Kapı önünden geçilerek, Aya Sofya Meydanı’nı daha sonra otobüsle Dostluk Heykeli’nin bulunduğu Dostluk Tepesi’nden fotoğraf molası alıyoruz. Otobüsle Kiev’in en eski semti Padol semtinden geçerek; Başbakanlık, Parlamento Binası ve Kiev’deki 240 yıllık silah fabrikasının önünden geçerek, Kiev’in kurucularının heykeli önünde 20 dakika fotoğraf molası veriyoruz. Mihaylovski Meydanı’nda otobüsten inilerek; Mihaylovski Kilisesi, Knyagine Olga Heykeli gezilerek, otobüsle Andrevski Yokuşuna geçiyor ve turumuzun sonunda Kiev’in kalbi Kreschatik Caddesi’ne varıyoruz. Kreschatik caddesinde alacağımız serbest zaman dinlenmek üzere otelimize yerleşiyoruz. Konaklama Kiev’deki otelimizde.

Gün:KİEV-İZMİR

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından, dileyen misafirlerimiz ile ekstra olarak düzenlenecek turlarımıza başlıyoruz.

II. Dünya Savaşı Müzesi & Pecherska Lavra Manastırı Turu (Öğle Yemekli) – 50€: İlk durağımız II. Dünya Savaşı Müzesi olacak. Bu turumuzda göreceklerinizden çok etkileneceksiniz ve savaş ile yüzleşeceksiniz. Müze, ikinci dünya savaşı zaferi anısına yapılmış olan bir komplekstir. Açık kısım ve kapalı kısım olarak iki kısımdan oluşmaktadır. Açık hava kısmında ölümsüz ateş, ikinci dünya savaşında kullanılan silah envanteri ve vatan ana heykeliyle zafer gününde tören yürüyüşünün yapıldığı toplu bataryalı yürüyüş yolu bulunmaktadır. Kapalı kısım ise ana heykelinin altında bulunan iki katlı müze kısmıdır ve burada ikinci dünya savaşına ait belgeler, resimler ve katliamlarda kullanılan araçlar sergilenmektedir (giyotin makinesi, insandan yapılmış sabun, insan kılından yapılmış eldiven, kemik öğütme makinesi...) II. Dünya Savaşı Müzesinden sonra Manastıra doğru hareket ediyoruz. Manastır, eski SSCB içindeki en büyük manastırlardan biridir. Kuruluşu XI y.y. ortalarıdır. Tarih içinde manastırın kapladığı arazi 27 hektarı bulmuştur. İki kısımdan oluşmaktadır, üst kısım ve alt kısım. Günümüzde manastırın içinde 18 tane kilise bulunmaktadır. Bu kiliselerin 12 tanesi yerin üzerinde taş yapı, 6 tanesi yerin altındaki mağaralarda bulunmaktadır. Bu mağaralar manastır içinde yaşamış azizlerin gömüldüğü mezarlık olarak kullanılmaktadır. Bu azizler kutsal kişi olarak kabul edilmektedir. Bu nedenden dolayı dünyanın pek çok yerinden Slav Ortodoks Hıristiyanları bu manastırı ziyaret etmekte ve hacı mertebesine ulaşmaktadır. Manastır’ın içinde bulunan Mikro Minyatür Müzesi dünyada bir ilktir.

Kiev Metrosu, Alışveriş Turu & Akşam Tekne Turu – 45€: Kiev’in sanat dolu metro duraklarını gezerken şaşıracaksınız. Günde yaklaşık 1.5 Milyon yolcu taşıyan bu metronun dünyanın en derin (105.5m) metro durağını göreceğiz. Ardından Ünlü Andreyevski Yokuşu’nda hediyelik eşya alabilme şansı yakalayacağız. Dnepre Nehrinin manzarasını, Ayasofya Meydanı ve Kontraktova Meydanını birleştiren bu tarihi yokuş içerisinde pek çok restoran ve hediyelik eşyacıları bulundurmaktadır. Akşam için Dinyeper Nehri’nde düzenlenecek tekne turuna geçiyoruz. Turumuz esnasında, Avrupa’nın bu en büyük nehirlerinden birini tekneyle gezip günün yorgunluğunu atarken, Kiev’in akşam manzarasını en güzel yerlerden seyredeceğiz. Turumuz sonrasında dönüş yolculuğumuz için Kiev Havalimanına gidiyoruz. Pegasus Havayollarının PC 1552 sefer sayılı direk uçuşu ile saat 02:55’te İzmir’e hareket ediyoruz. 05:15’te inişimizin ardından bir sonraki organizasyonunda buluşmak ümit ve dileğiyle ayrılıyoruz.

EKSTRA TURLAR: 1.Öğle yemekli Katakomb Yeraltı Tünelleri Turu (55€), 2.Shustov Konyak Fabrikası - Akkerman Kalesi Turu (40€), 3.Öğle Yemekli Şatolar Turu (60€), 4.Shevcenko Ormanı ve Bira Fabrikası Turu (30€), 5.Öğle yemekli II. Dünya Savaşı Müzesi & Pecherska Lavra Manastırı Turu (50€), 6.Kiev Metrosu, Alışveriş Turu & Akşam Tekne Turu (45€)

Fiyata Dahil Olan Servisler
 • Pegasus Hava Yolları ile İzmir – Kiev / Kiev - İzmir ekonomi sınıf uçak bileti
 • 3* ve 4* Otellerde 6 gece Konaklama
 • Otelde alınan 6 Sabah Kahvaltıları
 • Havaalanı Vergileri
 • Programda belirtilen tüm turlar ve geziler
 • Şehir Giriş Ücretleri
 • Türkçe rehberlik hizmetleri
 • Zorunlu Mesleki Sorumluluk sigortası
Fiyata Dahil Olmayan Servisler
 • Tüm öğle ve akşam yemekleri
 • Tüm içecekler
 • Otelde yer alan mini bar ve ekstra harcamalar
 • Yurtdışı çıkış harcı bedeli (15₺)
 • Müze, Saray, Örenyeri vb. giriş ücretleri
 • Seyahat Sağlık Sigortası 70 Yaşüstü farkı (15€)
 • İsteğe Bağlı Extra Turlar

Hareket Tarihi ve Saatleri

Kalkış Noktaları : İZMİR

Tur Hakkında Düşünceleriniz

Ad Soyad
Mesajınız
(En çok 500 karakter)

karakter kaldıTur Arama
Tarih:
 
Kategori:

Tur Takvimi